5 błędów po treningu!

Wiosna idzie szybkim krokiem i coraz bliżej do wakacji. Czas najwyższy zrzucić zimowe kilogramy i wyrzeźbić ciało do bikini. Dieta to owszem podstawa, ale niezbędny jest też ruch! Jak już się zmotywujemy do treningu warto przestrzegać parę zasad które pomogą zdobyć odpowiednie efekty.

Sprawdź 5 błędów które robimy często po treningu i co możemy zrobić lepiej!

1. Cool-down jest ważny!
Jeden z najczęstszych błędów treningu to brak cool downu! A to ważny element. Po intensywnym treningu ważne jest rozluźnienie mięśni i wolne obniżenie pulsu – trzeba wychłodzić organizm! Jeżeli ominiesz ten krok możesz następnego dnia żałować gdy poczujesz zakwasy. Jeżeli biegałaś, czy byłaś na walkingu warto iść ostatnie 10 min, żeby ciało się wyciszyło i powróciło do normalnego tętna. Bardzo zalecane są też ćwiczenia rozciągające, żeby rozluźnić wszystkie mięśnie.

2. Prysznic to mus!
Spieszy Ci się po treningu albo zwyczajnie jesteś leniwa i rezygnujesz z prysznicu? To błąd! Jeżeli wyjdziesz z siłowni spocona szybko może Cię przewiać, zwłaszcza teraz gdy pogoda jest w kratkę. Efekt to przeziębienie i wypadasz z treningu co najmniej na tydzień – a wiadomo potem znowu ciężko się zmotywować do powrotu. Poza tym prysznic jest niezbędny dla ładnej cery. Brud sprzyja rozwijaniu bakterii – z tego rodzą się pryszcze i niedoskonałości na twarzy!

3. Sauna nie jest dobrym pomysłem
Często po treningu wskakujemy na saunę, żeby zrelaksować się po ciężkiej pracy. Powinnaś zrezygnować z takiego rytuału. Zaraz po treningu nasz system odpornościowy jest osłabiony przez co łatwo możemy złapać infekcje i przeziębić się, a przez dużą zmianę temperatur podczas sesji sauny to ryzyko zwiększa się jeszcze bardziej. Dlatego lepiej wziąć po treningu tylko szybki gorący prysznic, a na saunę iść oddzielnie parę godzin później lub w inny dzień.

4. Jedzenie
Podstawowe błędy po treningu to albo że nic nie jemy albo że nagradzamy się złymi rzeczami. Nic nie jeść, żeby szybciej schudnąć jest kolosalnym błędem. Najwyżej dwie godziny po treningu organizm potrzebuje minerałów i witamin. Nie można też przeginać w drugą stronę i w nagrodę za ciężki trening opychać się tłustym jedzeniem, słodyczami i alkoholem. W taki sposób zaburzysz regeneracje organizmu, trening pójdzie na marne a następnego dnia będziesz się czuła zmęczona i wyczerpana.

5. Sen to klucz
Odpowiedni czas odpoczynku jest ważny zwłaszcza jeżeli dużo trenujesz. Zalecane jest 7 godzin, najlepiej 8. Zrezygnuj z bezsensownego przełączania telewizora i połóż się spać!

Napisane przez
More from Ola
Co kupić facetowi na święta?
Narzeczony, brat lub ojciec kręcą nosem na kolejne skarpetki. Co w takim...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.