Wiosenny płaszcz – klasyczny trencz

Klasyczny beżowy trencz, to element obowiązkowy w każdej szafie fashionistki. Dlaczego właściwie ten prosty, wojskowy płaszcz okazał się takim hitem, że od prawie 100 lat jest wyborem numer jeden wielu kobiet (i mężczyzn!) kiedy tylko docierają do nas pierwsze wiosenne promienie? Skąd wziął się trencz? Krój który dobrze znamy do dziś wymyślił Thomas Burberry. Stąd też powszechnie mówi się, że płaszcze z domu mody Burberry są najlepsze. Brytyjczyk wymyślił lekkie, ale praktyczne płaszcze dla żołnierzy. Słowo „trencz” wzięło się od angielskiego słowa trenches czyli okopy. Płaszcze miały chronić przed wilgocią, wiatrem i deszczem, a jednocześnie być lekkie i łatwe w noszeniu. Klapa przy piersi czy pagony to właśnie typowe dla wojskowych fasonów elementy, który pojawiły się w projekcie Thomasa Burberry. Po wojnie, z braku dostępności tkanin, kobiety i mężczyźni zaczęli nosić beżowe trencze na co dzień. I tak w skrócie płaszcz trencz trafił do mody. Być może przesądziło to, że ma bardzo uniwersalny krój, a jednocześnie wygląda elegancko. Na co zwrócić uwagę kiedy kupujemy trencz? Ważne jest to co w środku. Sprawdź czy ma dobrą podszewkę, oraz czy fason dobrze leży. W górnej części płaszcz powinien przylegać do ciała, na dole lekko odstawać. W tali powinien być dopasowany. Im cieńsza tkanina z której został uszyty tym jego jakość jest gorsza. Oczywiście jeśli możesz sobie pozwolić na płaszcz sygnowany nazwiskiem Burberry nie zastanawiaj się nawet przez chwilę, chociaż to kosz od pięciu tysięcy złotych w górę, warto zainwestować. Takiego trencza nie wyrzucisz nigdy z szafy. Tańsze, ale dobre trencze znajdziesz w Zara. Oczywiście wytrzymają zaledwie kilka sezonów, ale wśród popularnych sieciówek to najlepsza opcja, warta swojej ceny.

W tym sezonie trencz noś z jasnym dżinsem lub pastelami. W kolekcji  Burberry pojawił się nawet trencz uszyty z zamszu. To opcja oczywiście na jedną wiosnę, za rok może się okazać, że matowa skóra wyszła z mody. Jeśli chcesz jednak kupić płaszcz, który jest mniej klasyczny poszukaj trencza w mocnym kolorze np. w granacie lub czerwieni.

 

paszcz trencz - klasyczny beżowy trencz wiosenny

1. Lniany trencz H&M 299 zł / 2. Beżowy trencz Zara 399 zł / 3. Klasyczny trencz Burberry ok. 6000 zł / 4. Elegancki trencz płaszcz damski Zara 469 zł / 5. Krótki beżowy płaszcz Zara 269 zł 6. Pastelowy różowy płaszcz trencz Burberry ok. 5000 zł

Napisane przez
More from Kasia
Nowość od Chanel – żelowe lakiery do paznokci
Uwielbiamy lakiery Chanel. Co roku najnowsze kolory są absolutnym hitem sprzedaży. Niestety...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.