Moda Y2K – tych ubrań szukaj w sklepach odzieżowych!

Spotkałaś się już ze skrótem Y2K? Ten tajemniczy symbol koduje absolutnie najgorętszy trend nadchodzącego sezonu. Nie przegap modowych nowinek i sprawdź z nami, co kryje się za tagiem!

Zagadka tagu „Y2K” ze sklepów odzieżowych

Samo określenie Y2K oznacza po prostu… „rok 2000”. Jak możliwe jest zapisanie daty w taki sposób? Y oznacza „year”, a 2K – „2 kilos”, czyli 2000. Efekciarski skrótowiec godzien jest tego, co zwiastuje: triumfalny powrót mody początku XXI wieku. Czasy nazywane nieraz dekadą złego gustu stały się najważniejszą inspiracją dla projektantów i influencerów. Nie obawiaj się czerpać z tego nurtu pełnymi garściami! Jest zabawny, przekorny, śmiały… oraz przetworzony przez współczesne gusta i postrzeganie mody. W nowych wersjach dawnych trendów możesz poczuć się naprawdę dobrze! Oto najważniejsze cechy, które definiują styl Y2K.

Bojówki wypierają skinny jeans ze sklepów odzieżowych!

Spodnie bojówki to ikona tamtych czasów. Wypromowała je Avril Lavigne ze swoim pop-rockowym emploi, mocno inspirowanym kulturą skejterską. Szerokie spodnie o obniżonym stanie i nieco militarnym charakterze, z ogromnymi kieszeniami po bokach – ten krój zupełnie wypiera wąskie jeansy, które do niedawna królowały w naszych szafach. Współcześnie występują w nieco bardziej zróżnicowanej stylistyce – nie każdy musi utożsamiać się z demonstracyjną niedbałością młodocianych sportowców. Zdziwisz się, znajdując w sklepach odzieżowych bojówki nawet w wersji eleganckiej!

Oryginalne propozycje damskich bojówek znajdziesz w sklepie odzieżowym Denley

Obcisłe topy – trend, a nie zmiana rozmiarówek w sklepach odzieżowych

Do spodni tak szerokich, że nogawki niemal łopoczą podczas chodzenia, najlepiej pasuje obcisły top. Ciasno opinające bluzki w latach dwutysięcznych wyglądały czasami, jakby dziewczęta rozmyślnie wybierały modele o dwa rozmiary za małe. Dziś przylegające topy są po prostu stylowym kontrastem do szerokich spodni. Jeśli czujesz się wystarczająco komfortowo, na nieformalne okazje odsłoń brzuch – to coś bardzo mocno w stylu roku 2000. Jeśli należysz do mniej odważnych, możesz wykorzystać inny trend i skupić się na kolorystyce czy charakterystycznych detalach, takich jak wykończenie krawędzi falującą mereżką.

Bagietka w sklepie odzieżowym?

Jeśli jesteś typem osoby zawsze przygotowanej na wszystko, a w związku z tym przemieszczasz się z nieodłącznym naręczem przeróżnych rzeczy w torebce, to przed Tobą wielkie wyzwanie. Lata dwutysięczne nie promowały takiej mody! Kobietom towarzyszyły małe plecaczki albo torebki bagietki (czyli długie i lekko wygięte, przeważnie na krótkim pasku). Mała torebka czy plecak – kolorowe i lakierowane – stanowiły raczej akcesorium do stylówki. Może dzięki tej modzie nauczysz się redukować ilość niezbędnych na co dzień rzeczy – a w każdym razie z pewnością będzie ci lżej!

Neonowy zielony golf męski

Feeria barw w sklepach odzieżowych!

Spora część siły rażenia mody Y2K opierała się na wyrazistej palecie barw i wzorach. W ofertach sklepów odzieżowych zrobiło się bardzo kolorowo! Barwy są intensywne, neonowo energetyzujące (pomarańczowy, jasnozielony) albo cukierkowe. Dużo dziewczęcego różu w sekcji damskiej (i męskiej!) to nie pomyłka projektantów. Świadomie akceptujemy ten „obciachowy” kolor i nosimy go albo ironicznie, albo z zamiarem dowartościowania odcieni skazanych na modowy niebyt przez negatywne działanie prześmiewczego stereotypu. Oprócz kolorystyki istotne są też wzory – duże napisy na frontach koszulek, nadruki all over ze smokami albo motylami i tak dalej. Możesz zaszaleć!

Napisane przez
More from Redakcja
Jak regularne stosowanie CBD wpływa na Twój organizm?
„Zażywam olejek drugi miesiąc i lepiej po nim śpię”, „regeneracja na 100%”,...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.