Manicure hybrydowy – tak czy nie?

Manicure hybrydowy - tak czy nie?

Na czym polega manicure hybrydowy i czy warto się na niego zdecydować? Jeśli nie masz czasu malować paznokci co trzy dnia, a lubisz mieć na nich kolor perspektywa posiadania idealnego manicure nawet przez dwa tygodnie brzmi bardzo kusząco. Zanim jednak zdecydujesz się na manicure hybrydowy przeczytaj  listę “za i przeciw”.

Défilé Christian DIOR - Haute Couture Fall Winter 2009/2010 - Paris

Na czym polega manicure hybrydowy?
Cały proces nie jest zbyt skomplikowany, najpierw manicurzystka oczyszcza płytkę paznokcia, doprowadza skórki do porządku. Później nakłada pierwszą warstwę czyli tak zwany base coat. Wtedy dłoń po raz pierwszy trafia pod lampę UV. Po ok. minucie nakłada na niego pierwszą warstwę lakieru w wybranym kolorze, który następnie trafia ponownie pod lampę. Proces znów zostaje powtórzony. Na koniec jeszcze warstwa przezroczystego top coat, minuta naświetlania i gotowe. Tak przygotowany manicure hybrydowy może trzymać się nawet dwa tygodnie. Szczególnie jeśli wybierzesz jasny kolor np. Beż, jasny róż lub cieliste, wtedy nawet jeśli delikatnie odprysną ci końcówki niedoskonałości nie będą rzucać się w oczy. Jeśli lakier zmatowieje po tygodniu odśwież go zwykłym przezroczystym top coat (bez obaw, nie rozpuści hybrydy).

Czy manicure hybrydowy szkodzi może uszkodzić paznokcie?
Mimo, że top coat ma za zadanie odżywić i ochronić paznokcie, płytka i tak staje się delikatniejsza i cieńsza. To może powodować że szybciej będą się łamać lub będą bardziej podatne na choroby np. grzybicę. Nigdy nie wolno zrywać takiego lakieru lub zdzierać. To może trwale uszkodzić płytkę. Jeśli chcesz go zmyć sama użyj zmywacza z acetonem, nasącz nim waciki, a następnie przyłóż do paznokci i owiń folia. Pozostaw paznokcie na kilka minut żeby lakier się dobrze rozpuścił. Następnie delikatnie odsuń go drewnianym patyczkiem.

Czy można robić manicure hybrydowy non stop?
Nie. Po trzech fazach zdecyduj się na kilkutygodniowa przerwę. Dzięki temu twoje paznokcie będą miały czas się zregenerować. W tym czasie możesz stosować odzywki wzmacniające płytkę. Jeśli masz wyjątkowo słabe paznokcie, możesz tez zacząć brać suplementy, szczególnie te z biotyną. Wzmocnią je od środka.

Które kolory lakierów pasują do mojego typu urody?
Przy jasnej karnacji zdecyduj się np. na ciemny pomarańcz, róże lub beż. Unikaj odcieni niebieskiego i zieleni (podkreślą bladość skóry). Do opalenizny świetnie pasują soczyste kolory jak np. Żółty. Lub bardzo jasne kolory np. Biel (dodatkowo podkreślają brązowa skórę)

Napisane przez
More from Kasia

Jak się chronić przed pierwszym słońcem?

Wreszcie świeci słońce i cieszymy się wiosną. Nie można jednak zapomnieć o...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.