7 trików na udany manicure

7 trików na udany manicure

Nowy sezon, to nowe kolory! Uwielbiamy testować najnowsze lakiery do paznokci. Poznaj 7 trików na domowy udany manicure.

  1. Nie używaj szybko schnących lakierów typu „quick-dry”. Wyciągają wodę przez co wysuszają nam paznokcie. Efekt – paznokcie mogą być bardziej łamliwe.
  2. Nawet jeśli nam się często nie chcę albo spieszy, warto używać bazę (base-coat) pod lakierem. Manicure trzyma się dłużej i nie ryzykujemy przebarwień paznokci.
  3. Sposób nakładania jest ważny. Nie maluj paznokci grubymi warstwami. Lepiej pomalować 3 cienkie warstwy, niż 2 grube. Cienkie warstwy o wiele lepiej schną, więc jest mniejsze zagrożenie, że zaraz coś popsujemy.
  4. Mało znany trik, ale działa – po malowaniu potrzymaj palce pod zimną wodą. W taki sposób szybciej wyschną.
  5. Robią ci się pęcherzyki powietrza przy malowaniu? Pewnie wstrząsnęłaś lakierem. Zamiast trząść buteleczką lepiej roluj ją w dłoniach – tak zapobiegniesz takiemu efektowi.
  6. Lakier najlepiej przechowywać w ciemnym, zimnym miejscu (na przykład w lodówce) – wtedy dłużej się trzyma. Słońce i ciepło mogą zmienić konsystencje i kolor lakieru.
  7. Nie używaj zmywacza do paznokci z acetonem. Aceton wysusza naskórek przy paznokciach i może powodować też rozdwajanie się końcówek.
Napisane przez
More from Kasia
Podwójne oczyszczanie, czyli double cleansing – nowy trend
Stara reguła urodowa mówi – nigdy nie zapomnij zmyć makijażu przed spaniem...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.