7 trików na udany manicure

7 trików na udany manicure

Nowy sezon, to nowe kolory! Uwielbiamy testować najnowsze lakiery do paznokci. Poznaj 7 trików na domowy udany manicure.

  1. Nie używaj szybko schnących lakierów typu “quick-dry”. Wyciągają wodę przez co wysuszają nam paznokcie. Efekt – paznokcie mogą być bardziej łamliwe.
  2. Nawet jeśli nam się często nie chcę albo spieszy, warto używać bazę (base-coat) pod lakierem. Manicure trzyma się dłużej i nie ryzykujemy przebarwień paznokci.
  3. Sposób nakładania jest ważny. Nie maluj paznokci grubymi warstwami. Lepiej pomalować 3 cienkie warstwy, niż 2 grube. Cienkie warstwy o wiele lepiej schną, więc jest mniejsze zagrożenie, że zaraz coś popsujemy.
  4. Mało znany trik, ale działa – po malowaniu potrzymaj palce pod zimną wodą. W taki sposób szybciej wyschną.
  5. Robią ci się pęcherzyki powietrza przy malowaniu? Pewnie wstrząsnęłaś lakierem. Zamiast trząść buteleczką lepiej roluj ją w dłoniach – tak zapobiegniesz takiemu efektowi.
  6. Lakier najlepiej przechowywać w ciemnym, zimnym miejscu (na przykład w lodówce) – wtedy dłużej się trzyma. Słońce i ciepło mogą zmienić konsystencje i kolor lakieru.
  7. Nie używaj zmywacza do paznokci z acetonem. Aceton wysusza naskórek przy paznokciach i może powodować też rozdwajanie się końcówek.
Napisane przez
More from Kasia

Historia – lakier do paznokci Chanel

Chanel co roku prezentuje najbardziej pożądane kolory do paznokci. Od czasu Particulière 505 to...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.