Jak zrobić idealny manicure?


Ten scenariusz zna pewnie każda kobieta, która choć raz w życiu robiła sobie manicure: dosłownie kilka sekund po ostatnim pociągnięciu pędzelkiem a) musisz natychmiast coś wyciągnąć z torebki b) musisz rozpiąć zamek błyskawiczny c) właściwie nic nie robisz i czekasz aż paznokcie wyschną, ale i tak na jednym placu nie wiadomo jak pojawia się odprysk. Brzmi znajomo? W takim razie te triki są dla ciebie:

1. Przeciętny top coat zaczyna się ścierać już po 48 godzinach od nałożenia. Zamiast zmywać paznokcie i przechodzić przez cały proces manikiuru jeszcze raz, po upływie dwóch dni po prostu pomaluj je dodatkową warstwą przezroczystego lakieru.

nail polish h&m2. Osuszacze świetnie działają, tylko trzeba wiedzieć jak z nimi postępować. Powiedzmy, że masz już na paznokciach pierwszą warstwę lakieru. Zamiast nakładać drugą, użyj specjalnego wysuszacza. Nałóż go pipetką (sa też wersje w sprayu)  i odczekaj około minutę, umyj dłonie w zimnej wodzie (nigdy nie ciepłej! ale o tym za moment) i dopiero teraz ruszaj dalej.

3. Pod żadnym pozorem nie wkładaj świeżo pomalowanych paznokci pod gorącą wodę. To sprawi, że konsystencja lakieru straci swoją gęstość i w efekcie będzie schnął dłużej. Podobno, szybkie schłodzenie dłoni w zamrażarce pomaga w szybszym wysuszeniu lakieru. Mimo to, chyba lepiej nie ryzykować odmrożeń i nie próbować tego w domu.

4. Nigdy nie zapominaj o ostatniej warstwie czyli o tak zwanym “top coat“. Przezroczysty lakier utwardzi wszystkie warstwy i będzie chronił przed odpryskami. Dior Gel Coat to jeden z najlepszych produktów dostępnych na rynku. Kosztuje ok. 90 zł, ale uwierzcie jest wart swojej ceny bo wydłuży życie waszego manicure nawet do 5 dni.

 

Napisane przez
More from Kasia

Naturalny makijaż – jak zrobić?

Właśnie odbyły się pokazy na sezon wiosna lato 2016. Największy trend z...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.