Podwójne oczyszczanie, czyli double cleansing – nowy trend

Stara reguła urodowa mówi – nigdy nie zapomnij zmyć makijażu przed spaniem i oczyścić twarzy. Tylko w taki sposób możemy osiągnąć dobry wygląd skóry, zapobiec jej starzeniu się, brzydkim niedoskonałościom i pryszczom. To wszystko nadal się zgadza, ale kto chce mieć doskonałą cerę myje teraz twarz podwójnie. Tak zwany double cleansing jest najnowszym trendem kosmetycznym.

Double Cleansing – co to jest?
Double cleansing to mycie twarzy w dwóch krokach. W taki sposób osiągamy nie tylko powierzchowne zmycie makijażu, ale również głębokie oczyszczenie aż do porów, zmywając wszystko co w ciągu dnia zgromadziło się na cerze.

Jak to działa?
Najważniejsze – myjemy twarz dwa razy, ale nie tym samym produktem. Najpierw używamy olejku do twarzy, potem mleczko lub płyn. Istotny jest nie tylko produkt, ale też sposób użycia – trzeba produkty wmasować delikatnie w cerę.

Double Cleansing krok po kroku
1. Olejek
W pierwszym kroku oczyszczamy powierzchownie twarzy. Po całym dniu często na twarzy mamy oleistą warstwę, resztki makijażu i brud, który się nazbierał na cerze. Na początek najlepiej sprawdzi się olejek oczyszczający. Inne produkty do mycia twarzy często wyciągają za dużo tłuszczu z cery, przez co skóra zaczyna produkować więcej sebum. Olejek jest bardzo łagodny dla cery i świetnie usuwa pozostałości kremów, fluidów i wszystkiego co nazbierało się na twarzy. Najlepiej wmasować olejek krążącymi ruchami na lekko mokrą buzię, aż powstanie delikatna piana. Potem wymyć resztki letnią wodą. Temperatura wody jest ważna – ani gorąca ani lodowata woda nie jest wskazana przy oczyszczaniu!

2. Mleczko, żel albo pianka
Po zmyciu wszystkiego z twarzy możemy oczyścić ją głębiej, aż do porów. Odpowiedni produkt dobieramy do typu skóry. Przy tłustej i mieszanej skórze najlepiej sprawdzi się delikatny żel. Dla bardzo suchej i dojrzałej cery lepiej wybrać krem oczyszczający. Przy normalnej i wrażliwej cerze piankę lub mleczko. Wybrany produkt nakładamy tak samo na twarz jak w pierwszym kroku – krążącymi ruchami. To stymuluje krążenie i środki oczyszczające docierają aż do porów. Na koniec dobrze płuczemy znowu letnią wodą.

Nie wierzysz że to działa? Wypróbuj double cleansing i sama się przekonaj. Po umyciu wytrzyj twarz wacikiem z wodą micelarną. Wacik pozostaje o wiele czystszy jak po normalnym myciu. Skóra jest o wiele lepiej przygotowana, żeby nałożyć krem czy maseczkę. Już po paru dniach takiego mycia nasza skóra wygląda lepiej i jest o wiele mniej skłonna do niedoskonałości.

Napisane przez
More from Kasia
Piękne usta
Kochamy podkreślać usta. Piękne usta przyciągają uwagę. Zdradzimy 5 sposobów na piękne...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.