Podwójne oczyszczanie, czyli double cleansing – nowy trend


Stara reguła urodowa mówi – nigdy nie zapomnij zmyć makijażu przed spaniem i oczyścić twarzy. Tylko w taki sposób możemy osiągnąć dobry wygląd skóry, zapobiec jej starzeniu się, brzydkim niedoskonałościom i pryszczom. To wszystko nadal się zgadza, ale kto chce mieć doskonałą cerę myje teraz twarz podwójnie. Tak zwany double cleansing jest najnowszym trendem kosmetycznym.

Double Cleansing – co to jest?
Double cleansing to mycie twarzy w dwóch krokach. W taki sposób osiągamy nie tylko powierzchowne zmycie makijażu, ale również głębokie oczyszczenie aż do porów, zmywając wszystko co w ciągu dnia zgromadziło się na cerze.

Jak to działa?
Najważniejsze – myjemy twarz dwa razy, ale nie tym samym produktem. Najpierw używamy olejku do twarzy, potem mleczko lub płyn. Istotny jest nie tylko produkt, ale też sposób użycia – trzeba produkty wmasować delikatnie w cerę.

Double Cleansing krok po kroku
1. Olejek
W pierwszym kroku oczyszczamy powierzchownie twarzy. Po całym dniu często na twarzy mamy oleistą warstwę, resztki makijażu i brud, który się nazbierał na cerze. Na początek najlepiej sprawdzi się olejek oczyszczający. Inne produkty do mycia twarzy często wyciągają za dużo tłuszczu z cery, przez co skóra zaczyna produkować więcej sebum. Olejek jest bardzo łagodny dla cery i świetnie usuwa pozostałości kremów, fluidów i wszystkiego co nazbierało się na twarzy. Najlepiej wmasować olejek krążącymi ruchami na lekko mokrą buzię, aż powstanie delikatna piana. Potem wymyć resztki letnią wodą. Temperatura wody jest ważna – ani gorąca ani lodowata woda nie jest wskazana przy oczyszczaniu!

2. Mleczko, żel albo pianka
Po zmyciu wszystkiego z twarzy możemy oczyścić ją głębiej, aż do porów. Odpowiedni produkt dobieramy do typu skóry. Przy tłustej i mieszanej skórze najlepiej sprawdzi się delikatny żel. Dla bardzo suchej i dojrzałej cery lepiej wybrać krem oczyszczający. Przy normalnej i wrażliwej cerze piankę lub mleczko. Wybrany produkt nakładamy tak samo na twarz jak w pierwszym kroku – krążącymi ruchami. To stymuluje krążenie i środki oczyszczające docierają aż do porów. Na koniec dobrze płuczemy znowu letnią wodą.

Nie wierzysz że to działa? Wypróbuj double cleansing i sama się przekonaj. Po umyciu wytrzyj twarz wacikiem z wodą micelarną. Wacik pozostaje o wiele czystszy jak po normalnym myciu. Skóra jest o wiele lepiej przygotowana, żeby nałożyć krem czy maseczkę. Już po paru dniach takiego mycia nasza skóra wygląda lepiej i jest o wiele mniej skłonna do niedoskonałości.

Napisane przez
More from Kasia

Woda termalna – źródło piękna

Czysta woda termalna jest orzeźwiająca jak spacer nad morzem, odświeża cerę i...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.