Marzysz o idealnej cerze? To witaj klubie. Prawie 85 procent kobiet jest niezadowolonych ze swojego wyglądu. Większość z nich zbyt długo patrzyła na idealnie wyretuszowane gwiazdy i modelki w magazynach. Trudno nam nawet określić jak powinna wyglądać naturalna i ładna skóra, skoro na co dzień wpatrujemy się w przerysowaną twarz Kim Kardashian. Ale ona też nie jest perfekcyjna. Pod warstwą makijażu (albo nawet kilkoma) kryje się cera z problemami.
Przez to, że jesteśmy skazane na oglądanie sztucznych twarzy zapominamy o tym, że to nie makijaż jest najważniejszy w zdrowym wyglądzie skóry, ale jej pielęgnacja. Nawet najlepszy podkład nie będzie wyglądał dobrze jeśli o nią nie zadbamy. Poza tym kto chce wyglądać jak sztuczna lalka? O wygląd gwiazd dba sztab specjalistów, także od oświetlenia i retuszu. Może się okazać, że bez tej całej otoczki, ich cera jest w o wiele gorszej kondycji niż twoja.
Od czego zacząć oczyszczanie? Oprócz mycia twarzy dwa razy dziennie (rano i wieczorem) powinnaś też złuszczać naskórek dwa do trzech razy w tygodniu. Dlaczego to takie ważne? Dzięki peelingom skóra się regeneruje. Zdzierasz stary naskórek i zmuszasz organizm do działania naprawczego i regeneracji. Peeling mechaniczny poprawia też krążenie. Warto jest delikatnie masować twarz przy codziennym myciu.
1. Szczotka mechaniczna do oczyszczania twarzy Mija 2 Clarisonic cena ok. 650 zł
2. Mydło w kostce Clinique do mycia twarzy cena ok. 40 zł
3. Gąbki konjac – naturalne gąbki do mycia twarzy i lekkiego peelingu – cena ok. 60 zł za sztukę
4. Płyn w żelu do mycia twarzy Le Blanc od Chanel cena ok. 90 zł
5. Pianka do mycia twarzy i demakijażu Normaderm od Vichy cena ok 50 zł
6. Mydło w kostce Coco Chanel do mycia
Czym myć twarz? Do wyboru masz żele, mydła i pianki. Ważne, żeby nie stosować mydeł w kostce do skóry suchej. Tu lepiej sprawdzą się żele lub kremy. W przypadku cery mieszanej i tłustej możesz postawić np. na lekkie pianki, które nie obciążą twojej cery. Czy warto używać specjalnych szczotek do oczyszczania twarzy? Tu zdania dermatologów są podzielone. Na rynku nie brakuje mechanicznych szczotek, hitem wśród amerykanek jest np. urządzenie szczotka Clarisonic, które w 60 sekund oczyści dokładnie całą twarz. W Polsce dostępne są także urządzenia marki Clinique i Olay.
Jedni lekarze twierdzą, że to idealny produkt dla kobiet które skarżą się na niedoskonałości jak trądzik czy zaskórniki, inni twierdzą, że mechaniczne szczotki mogą podrażniać i przesuszać skórę.
Sekret ich sukcesu tkwi raczej w zdrowym rozsądku. W trakcie je używania trzeba obserwować jak skóra reaguje na silne oczyszczanie i ewentualnie zmniejszyć częstotliwość używania szczotki. Co jeśli mechaniczny sprzęt nas nie przekonuje? Pozostają naturalne metody jak np. gąbka konjac. Co to jest? Konjac produkuje się z azjatyckiej rośliny. W Japonii znają ją od półtora tysiąca lat. Gąbki w naturalny sposób oczyszczają skórę nie podrażniając jej. Jak jej używać? Najpierw trzeba ją starannie umyć (nasącz ją wodą i ściśnij, powtórz tą czynność parę razy). Później kolistymi ruchami masuj nią twarz. W ten sposób zmyjesz wszystkie resztki makijażu i złuszczysz naskórek. Nie musisz używać żadnego produktu do demakijażu ani żelu, ale jeśli czujesz taką potrzebę to nałóż go o połowę mniej niż zwykle (gąbka zwiększa jego wydajność). Jak czyścić gąbkę konjac? Po trzech miesiącach używania powinnaś ją wyrzucić. Po każdym użyciu powinnaś dobrze ją wypłukać i dać je całkowicie wyschnąć. Nie przechowuj jej w wilgotnym miejscu.