Olejki zdobyły wielką popularność w segmencie beauty przez ostatnie lata. Największe hity to olej kokosowy i arganowy. Wszystkim, którym te olejki nie odpowiadają albo chcą spróbować czegoś nowego polecamy teraz olejek migdałowy – jest na topie wśród dbających o piękne włosy i cerę.
Olejek migdałowy na włosy
Olejek migdałowy to bomba witaminowa dla włosów. Jest pełen witaminy A,E,B i D. Ma w sobie magnez, wapń i potas – ten miks idealnie odżywi włosy i zapobiegnie przed ich wypadaniem (najczęściej przyczyną są braki witaminowe). Dodatkowo biotyna i wapń dobrze wpływają na dobry stan skóry głowy przez co mogą przyspieszyć rośnięcie włosów.
Jak stosować?
Po prostu po myciu wmasować we włosy. Olej migdałowy świetnie nawilży i pomoże przy rozdzielonych, zniszczonych suchych włosach. Szybko i efektywnie doda włosom piękny połysk.
Olejek migdałowy na skórę
Najważniejsze – olejek migdałowy to świetny naturalny produkt anti-aging. W wielu kremach i ampułkach przeciwzmarszczkowych znajdziemy właśnie olejek migdałowy.
Skład olejku to aż 86 procent kwasu olejowego, który bardzo głęboko wchłania się w cerę, generuje naturalną barierę ochronną oraz mocno nawilża. Efekt? Skóra wygląda od razu świeżej.
Wybór olejku
Przy oleju migdałowym najważniejszy jest właściwy wybór. Są słodkie olejki migdałowe i gorzkie. Do pielęgnacji skóry i włosów wybieramy wyłącznie słodki – taki jak do gotowania. Gorzkie olejki używane są jako olejki eteryczne i nie nadają się do celów kosmetycznych. Przy zakupie warto zwrócić uwagę jak olej był tłoczony – najlepiej sprawdzają się te na zimno – jest w nich najwięcej witamin i minerałów.
Olejek migdałowy musi cudownie pachnąć 😉
PurpurowyKsiezyc
Po olejek migdałowy warto sięgnąć w ciąży, kiedy skóra wymaga szczególnej, ale bardzo łagodnej pielęgnacji. Olejek migdałowy w naturalny sposób uchroni skórę przed powstaniem rozstępów. Tworząc na skórze warstwę ochronną, zapobiegającą utracie wody, sprawia, że skóra jest jędrna, elastyczna i dobrze nawilżona. Można go stosować do pielęgnacji całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem brzucha, ud, bioder, pośladków i piersi.