Perfumy Miss Dior – Historia

Kobiece, zmysłowe i klasyczne – Miss Dior to jedne z najlepiej sprzedających się perfum na świecie. Mimo że zapach został stworzony prawie 70 lat temu, nadal jest pożądany.

Christian Dior zrewolucjonizował mode po drugiej wojnie światowej. Stworzył tak zwany „New Look” – mode kobiecą, ekskluzywną – z dawką seksapilu. Dior był na szczycie i szybko poznał lukratywny biznes w perfumach. Już w 1947 roku wylansował swój pierwszy zapach Miss Dior. Jego pierwsze perfumy miały pachnąc jak tworzona przez niego moda.

„Stworzyłem perfumy po to, żeby każdą z ich użytkowniczek otoczyć woalem nieopartej kobiecości, jak gdyby z butelki jedna po drugiej wychodziły moje sukienki”, powiedział Dior. Jak pachnie ta kobiecość? Miss Dior to romantyczny i jednocześnie elegancki zapach. Jest kompozycją szyprową z nutą świeżych owoców, kwiatów i paczuli.

Jak w 1947 perfumy trafiły do sprzedaży był jeszcze w innym flakonie niż go dziś znamy. Podłużna buteleczka przypominała figurę kobiety – opakowanie miało odzwierciedlać zapach. Ale już 3 lata później firma zmieniła opakowanie na geometryczną formę którą znamy. Flakonik Miss Dior to prawdziwy kult, prosty i skromny – prawie nie rzucający się w oczy. Gdyby nie przyciągająca wzrok srebrna kokardka byłby ledwo zauważalny.

A dlaczego Miss Dior? Jak zwykle imię nadał przypadek. Christian Dior długo zastanawiał się nad odpowiednią nazwą, aż pewnego dnia do jego butiku wpadła siostra i asystentka zawołała go wołając „Voilà Miss Dior”, a nie jak po francusku było by poprawnie „mademoiselle”. I tak znalazł zapach swoje imię.

Miss Dior jest już prawdziwą damą wśród perfum, które przeszły metamorfozę od innowacyjnego zapachu do klasyka. Sam Dior powiedział: „Stwórz dla mnie zapach, który pachnie jak miłość”, więc jak klientka raz zakocha się w zapachu to zostaje z nim na bardzo długo.

Napisane przez
More from Kasia
10 przekąsek poniżej 100 kalorii
Czas najwyższy pozbyć się zimowych kilogramów i przygotować ciało na wiosnę. Kto...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.