Pantone kolor roku 2018 – Ultra Violet


Na początku grudnia, jak co roku, Pantone Color Institute ogłosił kolor na przyszły rok. Tegoroczna zieleń Grennery zastąpiona zostanie przez fiolet pod nazwą Ultra Violet  (18-3838).

Pantone opisuje Ultra Violet jako “dramatycznie prowokujący i rozważny odcień fioletu. Przekazuje oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie, które wskazuje na przyszłość.”

Leatrice Eiseman, Executive Director Pantone Institute tłumaczy: “Żyjemy w czasach, które wymagają inwencji i wyobraźni. Jest to rodzaj twórczej inspiracji, który jest rodzimy dla Pantone 18-3838 Ultra-Violet, niebieskiego fioletu, który przenosi naszą świadomość i potencjał na wyższy poziom. Od odkrywania nowych technologii i większej galaktyki, po artystyczną ekspresję i duchową refleksję, intuicyjny Ultra Violet toruje drogę do tego, co dopiero nadejdzie”

Kolor roku Pantone jest wyznacznikiem dla mody, branży kosmetycznej i wyposażenia wnętrz. Już na pokazach wiosna lato 2018 zobaczyliśmy mocny fiolet u Bottegi Venety, Gucci i Versace. Natomiast jaśniejsze odcienie fioletu były u Victorii Beckham, Max Mary i Alberty Ferretti.

Napisane przez
More from Konrad

Peter Lindbergh i modelki lat 90

Zjazd supermodelek lat 90 - Peter Lindbergh sfotografował Cindy Crawford, Eva Herzigova,...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.