Pantone kolor roku 2018 – Ultra Violet


Na początku grudnia, jak co roku, Pantone Color Institute ogłosił kolor na przyszły rok. Tegoroczna zieleń Grennery zastąpiona zostanie przez fiolet pod nazwą Ultra Violet  (18-3838).

Pantone opisuje Ultra Violet jako “dramatycznie prowokujący i rozważny odcień fioletu. Przekazuje oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie, które wskazuje na przyszłość.”

Leatrice Eiseman, Executive Director Pantone Institute tłumaczy: “Żyjemy w czasach, które wymagają inwencji i wyobraźni. Jest to rodzaj twórczej inspiracji, który jest rodzimy dla Pantone 18-3838 Ultra-Violet, niebieskiego fioletu, który przenosi naszą świadomość i potencjał na wyższy poziom. Od odkrywania nowych technologii i większej galaktyki, po artystyczną ekspresję i duchową refleksję, intuicyjny Ultra Violet toruje drogę do tego, co dopiero nadejdzie”

Kolor roku Pantone jest wyznacznikiem dla mody, branży kosmetycznej i wyposażenia wnętrz. Już na pokazach wiosna lato 2018 zobaczyliśmy mocny fiolet u Bottegi Venety, Gucci i Versace. Natomiast jaśniejsze odcienie fioletu były u Victorii Beckham, Max Mary i Alberty Ferretti.

Napisane przez
More from Konrad

The Row przenosi pokaz do Paryża

Sławne siostry Olsen od prawie 10 lat prowadzą dom mody The Row....
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.