Pantone kolor roku 2018 – Ultra Violet

Na początku grudnia, jak co roku, Pantone Color Institute ogłosił kolor na przyszły rok. Tegoroczna zieleń Grennery zastąpiona zostanie przez fiolet pod nazwą Ultra Violet  (18-3838).

Pantone opisuje Ultra Violet jako „dramatycznie prowokujący i rozważny odcień fioletu. Przekazuje oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie, które wskazuje na przyszłość.”

Leatrice Eiseman, Executive Director Pantone Institute tłumaczy: „Żyjemy w czasach, które wymagają inwencji i wyobraźni. Jest to rodzaj twórczej inspiracji, który jest rodzimy dla Pantone 18-3838 Ultra-Violet, niebieskiego fioletu, który przenosi naszą świadomość i potencjał na wyższy poziom. Od odkrywania nowych technologii i większej galaktyki, po artystyczną ekspresję i duchową refleksję, intuicyjny Ultra Violet toruje drogę do tego, co dopiero nadejdzie”

Kolor roku Pantone jest wyznacznikiem dla mody, branży kosmetycznej i wyposażenia wnętrz. Już na pokazach wiosna lato 2018 zobaczyliśmy mocny fiolet u Bottegi Venety, Gucci i Versace. Natomiast jaśniejsze odcienie fioletu były u Victorii Beckham, Max Mary i Alberty Ferretti.

Napisane przez
More from Konrad
Pierwsze szkice kostiumów na nowy tournee Madonny
Krzyknij Madonna a zbiegną się wszyscy. Pojawiły się pierwsze szkice kostiumów do najnowszego tournee...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.