Stylizacje monochromatyczne – fiolet

Od jakiegoś czasu stylizacje monochromatyczne, czyli jeden kolor od stóp do głów, są na topie. I nic dziwnego, taki zestaw to przepis na udaną stylizacje. Każdy element garderoby pasuje do siebie, wygląda spójnie i harmonijnie. Dużym plusem takiego looku jest wydłużenie optyczne – po prostu wyglądamy szczupłej.

Klasyczne monochromatyczne stylizacje są w kolorach nude, szarości i czarne, ale wyraźne kolory prezentują nawet jeszcze lepiej w total looku. Teraz fashionistki stawiają na fiolet! I nic dziwnego, Ultra Violet to kolor roku 2018 Pantone. Na wybiegach wiosna lato królował pastelowy liliowy – na przykład u Victorii Beckham i Michaela Korsa.

Fiolet w całości to najmodniejsza wersja stylizacji monochromatycznej na wiosnę.

Stylizacje monochromatyczne – jak nosić?

W stylizacjach  monochromatycznych nie musimy koniecznie wybierać jednego odcieniu koloru. Wybieramy jedną barwę i poszczególne elementy garderoby w jej odcieniu. Przy fiolecie ważne jest, żeby nie mieszać chłodnych fioletów z ciepłymi. Świetnie wygląda na przykład chłodny pastelowy liliowy z ciemnym fioletem. Jeżeli wolisz ciepłe kolory to wybieraj fiolety owoców jeżyn.
Taka stylizacja będzie wygląda lepiej (a my szczuplej), jeśli jasne odcienie nosimy na górze a ciemne na dole. Na przykład mocna fioletowa spódnica i pastelowa bluzka.
Wyjątkowo szykownie taki outfit będzie wyglądać jeśli dobierzesz buty i inne dodatki również w kolorze ubrań.

Napisane przez
More from Julia
Metaliczne spódnice plisowane – hit jesień 2016
Plisowane spódnice to trend, który zostaje na jesień 2016 z lata –...
Czytaj Więcej
Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.