Kolory roku 2016 Pantone to “Serenity” & “Rose Quartz”

Pantone kolory 2016 - Rose Quartz & Serenity

Pantone ogłosił “trend kolor” na rok 2016 – pierwszy raz w historii instytut wybrał aż dwa kolory! Kolorami roku 2016 będzie jasno rózowy “Rose Quartz” i błękitny “Serenity”.

Co roku ogłoszenie Pantone jest wyczekiwane z niecierpliwością, zwłaszcza w branży modowej. Kolor roku zawsze jest wyznacznikiem trendów odzieżowych, kosmetycznych i w dekoracji wnętrz.

Pantone tak tłumaczy swój wybór: “Rose Quartz to pobudzająco łagodny ton, który przekazuje miłosierdzie i poczucie spokoju. Serenity jest lekkie i przestronne jak rozległe nad nami niebo. Przynosi uczucie wytchnienia i relaksu nawet w najbardziej burzliwych czasach.”

Często wybory Pantone są początkowo krytykowane jednak kolor roku zawsze się sprawdza. “Marsala” jest ogólnie przyjętym kolorem tego roku, a reakcje na początku były negatywne – za ciemne, za krwiste…A jednak nie możemy się oprzećMarsali – czy “Rose Quartz” i “Serenity” też się sprawdzą? Szansa jest duża – już na pokazach wiosna lato 2016 pojawiły się na przykład u Marc Jacobs.

Napisane przez
More from Julia
Półgolf z suwakiem – trend z wybiegu jesień 2016
Ten sweter to rarytas z lat 80-tych i 90-tych, większość z nas...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.