Kolory roku 2016 Pantone to “Serenity” & “Rose Quartz”

Pantone kolory 2016 - Rose Quartz & Serenity

Pantone ogłosił “trend kolor” na rok 2016 – pierwszy raz w historii instytut wybrał aż dwa kolory! Kolorami roku 2016 będzie jasno rózowy “Rose Quartz” i błękitny “Serenity”.

Co roku ogłoszenie Pantone jest wyczekiwane z niecierpliwością, zwłaszcza w branży modowej. Kolor roku zawsze jest wyznacznikiem trendów odzieżowych, kosmetycznych i w dekoracji wnętrz.

Pantone tak tłumaczy swój wybór: “Rose Quartz to pobudzająco łagodny ton, który przekazuje miłosierdzie i poczucie spokoju. Serenity jest lekkie i przestronne jak rozległe nad nami niebo. Przynosi uczucie wytchnienia i relaksu nawet w najbardziej burzliwych czasach.”

Często wybory Pantone są początkowo krytykowane jednak kolor roku zawsze się sprawdza. “Marsala” jest ogólnie przyjętym kolorem tego roku, a reakcje na początku były negatywne – za ciemne, za krwiste…A jednak nie możemy się oprzećMarsali – czy “Rose Quartz” i “Serenity” też się sprawdzą? Szansa jest duża – już na pokazach wiosna lato 2016 pojawiły się na przykład u Marc Jacobs.

Napisane przez
More from Julia

Trend wiosna 2015 – Kombinezon

Od roboczego ubrania mechanika po zjawiskową stylizację na czerwony dywan. Kombinezon przeszedł długą...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.