Kurkuma – 5 właściwości zdrowotnych

Panuje teraz duży trend na tak zwany „superfood” – jedzenie o super właściwościach. Była już chia, acai i quinoa – teraz wszyscy oszaleli na punkcie kurkumy.

Czym jest kurkuma? Jest to orientalna przyprawa, którą pozyskuje się z korzeni. Roślina, z której robi się kurkumę jest w Indiach świętą rośliną i leczy się nią różne choroby. I rzeczywiście kurkuma jest tajną bronią w walce o nasze zdrowie. Przeczytaj poniżej 5 właściwości zdrowotnych.

  1.  Kurkuma poprawia trawienie i pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. W ten sposób pomaga w problemach z jelitami i wspomaga funkcję wątroby.
  2.  Kurkuma ma działanie przeciwzapalne – zwłaszcza przy chorobach skóry i stawów jak na przykład łuszczyca, reumatyzm i artretyzm.
  3.  Kurkuma wzmacnia odporność – bo wspiera organizm przy tworzeniu limfocytów T – a te komórki są niezbędne przy zwalczaniu wszelkich chorób.
  4. Kurkuma pomaga przy depresji. Zwłaszcza w chińskiej medycynie jest ona używana jako antydepresant.
  5. Kurkuma ma bardzo dużo antyoksydantów w sobie, które pomagają zapobiec tworzeniu komórek rakowych i chorobom serca.

Jak widać jest wystarczająco dużo powodów, żeby dodać kurkumę do swojego codziennego jadłospisu. Jak to zrobić? Bardzo łatwo! Co dzień rano zamiast kawy zrób sobie napój z kurkumą. Do szklanki letniej wody wyciśnij pół cytryny, dodaj łyżeczkę syropu z agawy, kurkumę i pieprz cayenne. Gwiazdy Hollywood uwielbiają ten drink. Działa oczyszczająco i da Ci kopa energii.

Napisane przez
More from Ola
Brainfood – jedzenie na dobry umysł
Na dworze coraz cieplej, ciężko siedzieć w biurze i koncertować się przy...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.