Podsumowanie New York Fashion Week – jesień 2018


Nowojorski tydzień mody dobiegł końca. Dziennikarze, kupcy i entuzjaści mody z zapartym tchem podziwiali premierowe kolekcje najlepszych projektantów na sezon jesień/zima 2018/19. Do najbardziej wyczekiwanych pokazów w tym sezonie należały Tom Ford, Alexander Wang i Victoria Beckham.

Jakie trendy lansują projektanci na kolejną jesień?

Przede wszystkim wciąż na topie będą lata 80. Tom Ford pokazał tę dekadę w sposób mocno przerysowany, wręcz ocierający się o kicz; Victoria Beckham w wersji eleganckiej i minimalistycznej, a Michael Kors dodał odrobinę grunge’owego szaleństwa. To świetna wiadomość dla naszych portfeli, ponieważ rzeczy w stylu lat 80. zakupione w tym sezonie z pewnością sprawdzą się i w przyszłym roku. W Nowym Jorku nie zabrakło też elegancji rodem z lat 50. (Carolina Herrera, Pamella Roland) czy romantycznych falbanek i koronek (Ulla Johnson, Zimmermann).

Jedną z ważniejszych tendencji jest też pokazywanie kolekcji damskich i męskich jednocześnie. Taką formułę przyjęła między innymi Bottega Venetta, która po praz pierwszy zaprezentowała kolekcję damską i męską na tygodniu mody w Nowym Jorku (wcześniej pokazy marki odbywały się w Mediolanie). Projektanci coraz częściej okazują niezadowolenie z powodu tempa pracy, jakie narzuca im oficjalny harmonogram pokazów; często muszą oni stworzyć nawet 12 kolekcji rocznie, co według nich zabija kreatywną stronę tego zawodu. Wszystko wskazuje na to, że pokazy womenswear i menswear coraz częściej będą odbywały się w tym samym czasie.

 

Napisane przez
More from Karolina J

Michael Kors – pokaz jesień 2018

Już pierwsza sylwetka otwierająca pokaz Michaela Korsa pokazała, czego możemy się spodziewać...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.