Nowy duet kreatywny Oscar de la Renta


Przedstawiciele marki Oscar de la Renta ogłosili, iż pozycja nowego dyrektora kreatywnego zostanie powierzona duetowi – Laurze Kim i Fernando Garci’i, którzy stoją za sukcesem marki Monse.

Obydwoje doskonale znają środowisko swojej przyszłej pracy. Kim pracowała u projektanta od 2003 roku odchodząc jako design director. Garcia dołączył do marki w 2009 i rozstał się z firmą jako senior designer. Oboje opuścili dom mody w 2015 w celu stworzenia marki Monse i zadebiutowali kolekcją wiosna lato 2016.

“Jesteśmy zachwycenie powrotem do miejsca, w którym nauczyliśmy się podstaw mody od samego Oscara i biznesu modowego od Alex’a. Cała wiedza, jaką pozyskaliśmy przez ostatni rok zajmując się Monse zostanie przez nas wykorzystana w celu rozwoju wizji, jaką ten wspaniały dom mody ukształtował przez wszystkie lata” powiedzieli Kim i Garcia w oświadczeniu odnośnie przejścia.

Dotychczas dyrektorem kreatywnym marki Oscar de la Renta był Peter Copping, który objął tą fukncje krótko po śmierci założyciela domu mody. Peter Copping potwierdził swoje odejście w tym roku jeszcze przed ogłoszeniem następców. Kim i Garcia swoją pierwszą kolekcję dla marki stworzą w sezonie jesień zima 2017.

Napisane przez
More from Konrad

Hollie Warsaw – poznaj nową polską markę

Hollie Warsaw to nowa polska marka torebek skórzanych. Pierwsza kolekcja młodej marki...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.