Nowy duet kreatywny Oscar de la Renta

Przedstawiciele marki Oscar de la Renta ogłosili, iż pozycja nowego dyrektora kreatywnego zostanie powierzona duetowi – Laurze Kim i Fernando Garci’i, którzy stoją za sukcesem marki Monse.

Obydwoje doskonale znają środowisko swojej przyszłej pracy. Kim pracowała u projektanta od 2003 roku odchodząc jako design director. Garcia dołączył do marki w 2009 i rozstał się z firmą jako senior designer. Oboje opuścili dom mody w 2015 w celu stworzenia marki Monse i zadebiutowali kolekcją wiosna lato 2016.

„Jesteśmy zachwycenie powrotem do miejsca, w którym nauczyliśmy się podstaw mody od samego Oscara i biznesu modowego od Alex’a. Cała wiedza, jaką pozyskaliśmy przez ostatni rok zajmując się Monse zostanie przez nas wykorzystana w celu rozwoju wizji, jaką ten wspaniały dom mody ukształtował przez wszystkie lata” powiedzieli Kim i Garcia w oświadczeniu odnośnie przejścia.

Dotychczas dyrektorem kreatywnym marki Oscar de la Renta był Peter Copping, który objął tą fukncje krótko po śmierci założyciela domu mody. Peter Copping potwierdził swoje odejście w tym roku jeszcze przed ogłoszeniem następców. Kim i Garcia swoją pierwszą kolekcję dla marki stworzą w sezonie jesień zima 2017.

Napisane przez
More from Konrad
Nowa współpraca Pumy ze światowymi markami
W sezonie wiosna lato 2016 Puma ponownie nawiązała współpracę z luksusowymi markami...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.