Michael Kors – pokaz jesień 2018


Już pierwsza sylwetka otwierająca pokaz Michaela Korsa pokazała, czego możemy się spodziewać w jego jesienno-zimowej kolekcji. Sukienka w kwiaty, płaszcz w kratę i botki w cętki to połączenie dość dyskusyjne, ale prezentujące się nader ciekawie.

Klimat kolekcji oparty jest na stylu retro – na wybiegu królowały długości midi, kwiaty, panterka, futra (teraz już sztuczne!), torebki-kuferki oraz różne printy zestawiane razem. Takie połączenia kojarzą nam się ze stylem granny chic, którego prekursorką jest Tavi Gevinson, a wskrzeszonym przez Alessandro Michellego.

U Korsa jednak również nie zabrakło współczesnych akcentów: spod eleganckiego beżowego płaszcza wystaje czerwony dres, delikatna sukienka na cienkich ramiączkach zestawiona jest z ciężkimi butami, a kraciastym spodniom i pelerynie-budrysówce towarzyszą klapki kąpielowe w panterkę. Projektant żongluje wzorami i kolorami, zestawia ze sobą kratę w różnych odcieniach, groszki, paski i cętki, styl sportowy miesza ze stylem retro.

Co z tego wynika? Jak sam twierdzi, jest to list miłosny do indywidualnego stylu. Miks babcinego szyku, brytyjskiego punku i współczesnego streetwearu jest bardzo efektowny, ale jednocześnie jest to kolekcja wybitnie sprzedażowa. Dzięki prostym fasonom każdy z tych elementów założony oddzielnie można z powodzeniem przenieść na ulicę właściwie od razu.

Napisane przez
More from Karolina J

Elie Saab – Haute Couture wiosna 2018

Libański projektant Elie Saab przyzwyczaił nas już do przepięknych, bajkowych kreacji, które...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.