Jak używać gąbki do makijażu?

Jedni nakładają go palcami, inni pędzlem, a teraz, wszystkie makijażystki chwalą specjalne gąbki do podkładu. Kto ma rację?

Właściwie to wszyscy. Bo mniej liczy się to czym nakładasz podkład, od tego jak to robisz. Ale zacznijmy od początku! Po pierwsze powinnaś ocenić stan swojej skóry. Ciężkie, kremowe podkłady są ok dla osób z suchą skórą. Dobrze ją nawilżą i ochronią przed “uciekaniem” wody. Jeśli masz cerę mieszaną lub tłustą, gęsty podkład, to najgorszy wybór jakiego możesz dokonać. Cera będzie się błyszczeć cały dzień, nie ważne ile razy będziesz pudrowała nos w łazience. Lepiej sięgnąć po lekkie, wodniste produkty, które po nałożeniu na skórę od razu lekko matowieją. Tyle jeśli chodzi o wstępny wybór podkładu, szukanie koloru idealnego to już materiał na osobny post.

Jaką techniką nakładać podkład? Palce sprawdzą się jeśli masz idealnie dopasowany kolor podkładu do cery. Trudno nałożyć nimi cienką warstwę, łatwo też przesadzić. To może pędzle? Niewprawiona osoba będzie miała na początku trudności – włoski zostawiają smugi i na końcu i tak będzie trzeba pomóc sobie opuszkami palców, żeby połączyć kosmetyk ze skórą. Ok, co teraz? Gąbki! Wygrywają, bo proces nakładania produktu będzie ekspresowy i bezbłędny.

 

1. Gąbka do nakładania makijażu Sephora /2. Gąbka do makijażu Make up Studio/Douglas / 3. Czarna gąbka do podkładu Dior / 4. Płaska beżowa gąbka do nakładania makijażu Sensai/5. Beauty blender – kultowa gąbka do rozprowadzania podkładu na twarzy / 6. Dwie kolorowe gąbki w jednym zestawie UBU / 7. Płaska jasna gąbka Make up Forever / 8. Różowa stożkowa gąbka do makijażu MAC

Jak nakładać podkład za pomocą gąbki? Po pierwsze: kosmetyk nakładasz nie na twarz, ale bezpośrednio na gąbkę. Na początek w małej ilości. Teraz następuje magia: przykładasz gąbeczkę do czoła i wklepujesz produkt w skórę. Nie jeździsz gąbką po całej twarzy, żadnych kolistych ruchów. Wystarczy, że miejsce po miejscu będziesz wklepywała nią podkład co jakiś czas uzupełniając produkt na gąbce. W ten prosty sposób uzyskasz idealnie cienką równomierną warstwę.

Jak dbać o gąbkę do makijażu? Po każdym użyciu umyj ją żelem do twarzy (tylko takim bez drobinek) lub zwykłym mydłem. Pozostaw do wyschnięcia, inaczej może się na niej pojawić pleśń i bakterie. Jeśli plamy od podkładu nie chcą zejść namocz ją płynem micelarnym i pozostaw na chwilę.

Napisane przez
More from Kasia
Olejek migdałowy dla włosów i cery
Olejki zdobyły wielką popularność w segmencie beauty przez ostatnie lata. Największe hity...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.