Jak poprawnie używać perfum?

Słynna hollywoodzka gwiazda powtarzała, że do łóżka kładzie się ubrana tylko w Chanel no 5. To prawda, że perfumy potrafią „ubrać” kobietę. Ciężkie, szyprowe zapachy potrafią roztoczyć wokół nas aurę tajemniczości. Za to te lekkie, cytrusowe, obudzą i dodadzą świeżości. Zapach może odmienić nastrój, dodać nam odwagi. Jego wybór jest równie ważny jak sposób w który go nakładamy czy spryskujemy nim skórę. Perfumy to nie tylko buteleczki z atomizerem. Oprócz nich w sklepach znajdziesz również perfumy w kremie lub pudrze. Łatwiej zabrać je w podróż (ich opakowania są zazwyczaj małe i poręczne) i można je nakładać bardziej precyzyjnie. Są odporne na zmiany temperatury otoczenia oraz na światło (opakowania zazwyczaj nie są przezroczyste). Te czynniki mogą wpłynąć na to, że zapach szybciej się starzeje. Jak go nakładać? Puder możesz wklepywać szerokim pędzlem na całym ciele. Krem lub tak zwany balm, nakładaj palcem w miejscu za uszami, na szyi oraz na nadgarstkach. Lekko wklep i poczekaj aż się wchłonie.

Jakie są rodzaje perfum?

Mężczyźni często sięgają po wodę kolońską (eau de cologne). Jest najlżejsza ze wszystkich rodzajów perfum, zawiera maksymalnie 3,5% aromatów zapachowych. Zaraz za nią pojawia się woda toaletowa (eau de toilette), która ma maksymalnie 15% aromatów zapachowych.  Można jej używać w ciągu dnia. Cięższą wersją jest eau de perfume czyli woda perfumowana z zawartością do 20%. Jeśli szukasz w perfumerii zapachu dla siebie nie spryskuj nim papierka, ale własną skórę. Dlaczego? Bo zapach po kontakcie z nią zawsze będzie pachniał nieco inaczej. Warto odczekać co najmniej dziesięć sekund zanim powąchasz rękę, żeby zapach zdążył się rozwinąć. Nie trzymaj butelki zbyt blisko ciała – dobra odległość to ok. 20 -30 cm. Zapach ma delikatnie opaść na skórę, a nie zostać w nią wklepany.

Jak poprawnie używać perfum?

Nie przesadzaj. Zawsze lepiej jest zachować umiar. Które miejsca perfumować? Spryskaj miejsca: za uszami, z obu stron szyi, dekolt, nadgarstki, na zgięciu ręki, oraz na zgięciu pod kolanami. Nie rozcieraj ich (np. pocierając nadgarstki o siebie) bo możesz „zniszczyć” molekuły z zapachem. Najlepiej jest spryskać sie perfumami zaraz po wyjściu z pod prysznica, po tym jak już nałożysz balsam (pomoże utrzymać zapach na skórze). Jeśli po pewnym czasie czujesz, że zapach stracił moc, spryskaj ponownie te części ciała po upływie nie mniej niż czterech godzin.

 

 

Napisane przez
More from Kasia
Problemy z paznokciami? Przeczytaj koniecznie!
Problemów z paznokciami nie należy lekceważyć, bo to właśnie one często alarmują...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.