Jak dbać o włosy farbowane na blond?

pielegnacja blond wlosy

Dzisiejsza technologia pozwala kobietom cieszyć się pięknymi włosami w odcieniu naturalnego blondu – nawet jeśli kolor ten jest bardzo daleki od ich „prawdziwego”. O takie włosy trzeba jednak szczególnie dbać. O czym powinnaś pamiętać, aby twoje kosmyki zachowały swoją cudowną, słomkową barwę, połyk i miękkość?

  1. Regularnie nawilżaj włosy.

Włosy farbowane – zwłaszcza te rozjaśnione, są bardzo podatne na wysuszenie. Dlatego musisz dbać o nie szczególnie, przynajmniej dwa razy w tygodniu nakładając specjalne maseczki. Pamiętaj także, że takich włosów nie wolno rozczesywać na mokro i suszyć gorącym powietrzem. Kiedy zaś wyjdziesz spod prysznica, nie szoruj ich ręcznikiem, tylko zrób na głowie wciągający nadmiar wody turban.

Uwaga! Szczególnie polecamy ci Olaplex, czyli kosmetyk do domowego użytku, ułatwiający błyskawiczną regenerację włosów i ich odbudowę. Dzięki niemu twoje kosmetyki będą przez długi czas wyglądały jak z salonu fryzjerskiego.

  1. Przeciwdziałaj żółknięciu.

Farbowane na blond włosy dość szybko mogą nabrać brzydkiego, żółtego odcienia. Nie stanie się tak, jednak jeśli będziesz używać odpowiednich linii kosmetyków, mających w składzie pigment przeciwko żółknięciu, na przykład linia John Frieda Sheer Blonde Colour Renew

  1. Nakładaj farbę tylko na odrosty.

Z tego właśnie powodu zaleca się rozjaśnianie włosów nie w zaciszu domowym, a w profesjonalnym i sprawdzonym gabinecie fryzjerskim. Fryzjerka rozjaśni tylko odrosty, co uchroni końce pasm przed nadmiernym wysuszeniem. Przeprowadzając taki zabieg w domu, nie będziesz w stanie odpowiednio wyważyć kolorów farby.

  1. Postaw na olejowanie.

Włosy rozjaśniane mają tendencję do puszenia się, rozwarstwiania i kruszenia – zapobiegniesz temu, regularnie przeprowadzając zabieg olejowania. Dobór oleju nie jest tak istotny (aczkolwiek my polecamy olej lniany, ze słodkich migdałów lub rzepakowy albo słonecznikowy) – ważne jest to, by przeprowadzać zabieg minimum raz w tygodniu.

  1. Stosuj różne odżywki.

Włosy farbowane na blond należy myć zgodnie z zasadą OMO – czyli odżywka, mycie, odżywka. Pierwsza odżywka, nakładana przed myciem, może być dowolna. Potem nakładaj szampon, a dopiero na końcu – odżywkę dedykowaną włosom blond.

Napisane przez
More from Ola

Jak pachnie złoto?

Koniec ze słodkimi perfumami. Przynajmniej na razie. Słynni perfumiarze fundują nam kwiatowe...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.