Gucci ogłasza program Changemakers w celu poprawy różnorodności

Włoski dom mody Gucci podejmuje zdecydowane działania po ostatnich kontrowersyjnych i rasistowskich oskarżeniach.

Gucci wprowadza zmiany. Włoski dom mody ogłosił nowy globalny fundusz programowy i stypendialny o nazwie Gucci Changemakers. Będzie on promował różnorodność i integrację w całej firmie dzięki wieloetapowemu planowi działania.

Zdecydowane działania włoskiego domu mody wynikają z ostatnich oskarżeń na tle rasistowskim. które pojawiły się w internecie po tym, jak w kolekcji na jesień/zima 18-19 pojawiły się golfy z wszytymi czarnymi kominiarkami przypominającymi twarz Afroamerykanina. Czerwona obwódka kominiarki wokół ust do złudzenia przypominała usta.

Program jest podzielony na trzy różne poziomy – Fundusz Gucci Changemakers, program stypendialny oraz inicjatywę wolontariacką dla całej firmy. Wszystkie trzy poziomy mają na celu promowanie różnorodność rasową zarówno w firmie, jak i w całej branży mody.

Ostateczna decyzja o wprowadzeniu nowego programu została podjęta, kiedy Harlem couturier Dapper Dan (współpracuje z włoskim domem mody) spotkał się z dyrektorem generalnym i prezesem Gucci, Marco Bizzarri, aby wyrazić swoje obawy.

„Będziemy inwestować w ważne zasoby, aby ujednolicić i wzmocnić społeczność w Ameryce Północnej, koncentrując się na programach, które wpłyną na młodzież i społeczność afroamerykańską”, napisał Bizzarri w oświadczeniu Gucci.

„Wierzę w obietnicę następnej generacji, a dzięki naszemu funduszowi stypendialnemu stworzymy również więcej możliwości dla utalentowanych młodych ludzi z różnych środowisk, żeby mieli lepszy dostęp do kariery w świecie mody”, dodaje.

Napisane przez
More from Katarzyna Tilda
Urban Decay X Gra o tron
Urban Decay stworzył specjalną linię kosmetyków inspirowaną kultowym serialem Gra o Tron....
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.