Pokaz Gucci Cruise 2020 odbędzie się w Rzymie


Biorąc pod uwagę vintage fascynację dyrektora kreatywnego Gucci, Alessandro Michele, ani trochę nie dziwi nas fakt, że kolekcja Cruise 2020 zostanie zaprezentowana w Rzymie (także miejsce urodzenia Michele).

Wcześniejsze pokazy włoskiego domu mody mogliśmy podziwiać w wyjątkowych miejscowościach, jakimi są Pompeje, Herkulanum czy Selinunt. Wszystkie je łączy jedna wspólna cecha – starożytność. Alessandro Michele nie ukrywa swojego zamiłowania właśnie do tej kultury.

Najnowsza kolekcja Gucci Cruise 2020 będzie kontynuacją the Old World, a dyrektor kreatywny zabierze nas w podróż w przeszłość do najstarszego muzeum na świecie, Muzeum Kapitolskiego w Rzymie. Kreacje zostaną zaprezentowane wśród starożytnych rzymskich posągów i artefaktów na terenie Wzgórza Kapitolskiego. Wydarzenie odbędzie się 28 maja 2020.

Warto także wspomnieć o tym, że włoski dom mody przez najbliższe lata będzie przekazywać pieniądze na projekt odbudowy skały tarpejskiej. Ten obiekt jest bardzo ważny dla Alessandro Michele. Jest do niego przywiązany, ponieważ przypomina mu czasy dzieciństwa. To nie pierwsza taka inicjatywa. W 2018 roku po pokazie Gucci we Florencji w Galerii Palatina z widokiem na Ogrody Boboli, Gucci przekazało 2,1 miliona dolarów na wsparcie odbudowy owej przestrzeni.

Napisane przez
More from Kasia

Najlepszy korektor pod oczy – top 5

Dobry korektor to podstawa w każdej kosmetyczce - tajna broń kobiet na...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.