Alessandro Michele wyróżniony International Designer Award

Dyrektor kreatywny Gucci, Alessandro Michele wygra nagrode British Fashion Awards

23 listopada odbędzie się gala British Fashion Awards. Prestiżową nagrodę International Designer Award (najlepszy projektant) otrzyma dyrektor kreatywny Gucci Alessandro Michele.

Przewodnicząca British Fashion Council Natalie Massenet tłumaczy:

“Alessandro Michele jest zjawiskiem u Gucci. Jego ekscytująca i eklektyczna estetyka miała znaczny wpływ na światowe trendy mody.”

Alessandro Michele jest dyrektorem kreatywnym Gucci dopiero 10 miesięcy, wcześniej pracował dla Fendi i Tom Ford. Zastąpił Fridę Giannini która 8 lat była związana z marką. Michele postawił styl Gucci na głowie i strzelił w 10! Jego najpopularniejsze projekty, jak mokasyny bez pięty i odzież z nadrukiem w kwiaty są wszędzie wyprzedane. Gucci już notuje rosnące zyski.  Kolekcje Michele nie tylko zostały przyjęte dobrze w branży modowej ale także wywołały burze w social mediach. Internauci nazwali styl Michele “Gucci geek chic”. Projekty Michelle były mocno komentowane między innymi w internecie, bo pokazał płynność płci, pokazał męskie ubrania w damskiej kolekcji i odwrotnie. Poza tym odszedł od tradycjonalnego seksownego sztywnego stylu Gucci. Jego kolekcje są bardziej romantyczne w stylu boho-hippie – a to własnie jest największym trendem tego sezonu.

 

Napisane przez
More from Konrad

Anthony Vaccarello zawiesza swoją markę

Anthony Vaccarello ogłosił dziś, że zawiesza działalność swojej imiennej marki. Chce skoncentrować...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.