Dlaczego picie kawy jest zdrowe? 5 powodów

Kawa jest zdrowa - 5 powodów

Kawa kusi nas w dużych miastach niemal na każdym rogu. W dodatku we wszelkich możliwych postaciach – latte, moccha z syropem czy śmietaną – a może mrożona? Przeciętny Polak wypija 100 litrów kawy rocznie – i bardzo dobrze, bo wbrew wszystkim plotkom, że kawa jest niezdrowa naukowcy twierdzą wręcz przeciwnie. Kawa jest zdrowa – tylko jak to ze wszystkim bywa, nie można przesadzać. Dowiedz się jakie pozytywne skutki ma picie kawy.

1. Kawa dodaje piękna!

Kofeina stymuluje metabolizm przez co spalamy szybciej spożyte kalorie. Espresso po jedzeniu? Wspiera dietę. Oprócz tego w ziarnach kawy jest cenna witamina, Niacyna, która wspiera regenerację nawilżania skóry, co dodaje blasku naszej cerze.

2. Kawa pozytywnie oddziałuje na mózg!

Brytyjskie badanie udowadnia, że picie kawy polepsza czas reakcji, logiczne myślenie i uwagę. Co ciekawe, kobiety po filiżance są 6 razy bardziej skoncentrowane. Warto więc czasem w kryzysowym momencie w pracy sięgnąć po kofeinę.

3. Kawa polepsza kondycję!

Sportowcy wiedzą, że małe espresso przed wysiłkiem fizycznym gwarantuje lepszy trening. Kofeina zwiększa kwasy tłuszczowe w krwiobiegu, które przez mięśnie są przemieniane w energię.

4. Kawa dobrze wpływa na wątrobę

Kawa może zapobiec szkodliwym skutkom picia alkoholu. Naukowcy obserwowali 125.000 ludzi przez 20 lat – ci, którzy co dzień pili jedną filiżankę kawy odnotowywali mniejsze ryzyko niewydolności wątroby o jedną piątą.

5. Kawa daje szczęście!

Naukowcy z Harvard School of Public Health sprawdzili, że 2-3 kubki kawy dziennie wspierają produkcje dopaminy, noradrenaliny i serotoniny w mózgu – a te neuroprzekaźniki jak wiadomo polepszają samopoczucie. W związku z tym u ludzi, którzy nie piją kawy ryzyko na depresje jest o 10 procent wyższe!

Napisane przez
More from Ola
Stylowe przechowywanie – modne pudełka
Każdy z nas ma przedmioty, które nie mogą znaleźć swojego miejsca w...
Czytaj Więcej
Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.