Bluzka w paski marynarskie – klasyka na lato


Są rzeczy, które nosimy w każde lato – niezawodne klasyki. Oprócz ostatnio opisywanych u nas białych jeansów jest to też na pewno bluzka w paski marynarskie! Jest po prostu genialna, pasuję do wszystkiego, każdej sylwetki i każdego wieku!

Bluzka w paski marynarskie pochodzi od bretońskich rybaków (dlatego mówi się na nią breton shirt). Nikt inny a sama Coco Chanel zaadaptowała ten uniform rybacki do mody i do dziś jest niezawodną podstawą w każdej letniej szafie. Uwielbiały ją ikony jak Audrey Hepburn, Brigitte Bardot i Marilyn Monroe.

Paski marynarskie 2017

Klasyczna bluzka w paski bretońskie jest granatowo biała. W tym roku jednak wyjątkowo modne są shirty w czerwono białe paski. Jest to ulubiony wybór gwiazd street style’u.

Jak nosić bluzki w paski marynarskie?

Tu nie można w sumie za dużo źle zrobić. Można ją nosić na mnóstwo sposobów. Klasyczna stylizacja paryżanek jak Emmanuelle Alt to zestawienie do jeansów i granatowej marynarki. Świetnie i też tradycyjnie można łączyć do białych jeansów.
Bardzo stylowo prezentuje się z apaszką na szyi. A najprostszy, ale jednocześnie nieśmiertelnie najlepszy outfit na ciepłe dni – do szortów jeansowych. Na wieczór będzie fajnie wyglądać do spódnicy mini na przykład ze skóry. Odważni mogą łączyć paski z innymi wzorami jak kwiaty.

Napisane przez
More from Julia

Kurtki na zimę 2016 – 5 rodzajów

Jak co roku - zima nas zaskoczyła. Trzeba pamiętać, że nie ma...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.