Półbuty ślubne: para w której przetańczysz całą noc

Wybór butów, w których wystąpisz podczas swojego ślubu, tylko pozornie wydaje się prosty: pantofle powinny pasować do sukni i zachwycać pięknym wyglądem. Mało która panna młoda in spe zdaje sobie jednak sprawę, że nawet najpiękniejsze, lecz źle dobrane półbuty ślubne, mogą w trakcie przyjęcia stać się udręką, z kategorii tych, których nie chce się potem pamiętać. O czym warto pamiętać wybierając idealne pantofle na wasz Wielki Dzień? Poniżej znajdziecie garść praktycznych porad z tej dziedziny.

Po pierwsze, rozmiar
Podstawą przetańczenia całej imprezy weselnej w nowych butach, kupionych specjalnie na tę okazję, jest wybór właściwego rozmiaru. To stwierdzenie wydaje się oczywiste, ale ileż to razy podekscytowanym pannom młodym zdarzało się bagatelizować fakt, że jej ślubne pantofle są nieco za małe i – licząc, że wkrótce się rozchodzą, decydowała się wystąpić w nich podczas uroczystości, cierpiąc potem do końca przyjęcia weselnego? Lepiej upewnić się, że rozmiar butów odpowiada idealnie rozmiarowi naszej stopy, nie uciska i w żaden sposób nie powoduje dyskomfortu, zanim pojawicie się na uroczystości weselnej w charakterze gwiazdy wieczoru.

Po drugie, obcas
Wszystkie dziewczyny wiedzą, że wyższe obcasy sprawiają, że noga wygląda na smuklejszą. Jednak w kontekście butów ślubnych ta wiedza nie ma praktycznego zastosowania, ponieważ panny młode zazwyczaj występują w długich kreacjach, sięgających samej ziemi, a ich nogi są zupełnie zakryte. Dlatego, w przypadku uroczystości tego typu, dobrze jest zainwestować w buty na niskim obcasie, tak zwanej „kaczuszce”. Nogi i kręgosłup będą wam z pewnością wdzięczne za taką decyzję.

Po trzecie, materiał
Półbuty ślubne muszą współgrać z suknią, także pod względem materiału, z którego zostały zrobione. Skóra jest najtrwalszym materiałem, ale czy skórzane buty nie będą wyglądać zbyt ciężko, zestawione z lekką jak chmurka, subtelną suknią ślubną? Z kolei satyna zdaje się odpowiedniejszym materiałem do sukni wieczorowej, chociaż odradzamy modele z cienkimi paseczkami. Te, po prostu mogą pęknąć podczas weselnych harców. Specjaliści polecają również wybieranie butów z materiałów naturalnych – w takich wasza stopa nie spoci się przez całą noc.

Eksperci radzą:
Z kupnem półbutów ślubnych lepiej nie czekać do ostatniej chwili. Kiedy już wybierzecie parę idealną, nie odkładajcie jej do szafy, żeby tam poczekały na dzień waszego ślubu. Postarajcie się założyć je raz na jakiś czas i pochodzić po domu. W ten sposób rozchodzicie nowe obuwie i pomożecie stopie przyzwyczaić się do niego.

Ślubne obuwie znajdziesz na http://www.eobuwie.com.pl/pol_m_DAMSKIE_Polbuty_Slubne-3346.html

Napisane przez
More from Ola
Dokumenty o modzie – 5 hitów na Netflix
Netflix cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Oprócz masy seriali i...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.