Nike Pegasus – poznaj idealne buty do treningu!

Dobór odpowiedniego obuwia do treningów jest bardzo ważny. Warto pamiętać, że wybierając przypadkowe buty do ćwiczeń, można zwiększyć ryzyko wystąpienia kontuzji takich jak otarcia, skręcenia, czy nadwyrężenia mięśni i stawów. Dlatego kupując buty do treningu, należy postawić na profesjonalny wybór. Jakie są najlepsze buty do treningu i biegania? Odpowiedź na to pytanie, znajdzie się w tym artykule.

Buty treningowe od Nike

Buty Metcon firmy Nike to buty stworzone do treningu. Dostępne są one teraz w nowej, ulepszonej wersji Metcon 6, która gwarantuje jeszcze skuteczniejszy trening. Dzięki nim, zwiększa się przyczepność do podłoża. Trening w butach Nike Metcon to także większa stabilność, co gwarantuje udany, niczym nie zachwiany trening. Buty te posiadają również ulepszoną amortyzację. Nowa forma amortyzacji to większa twardość z tyłu, a z przodu jest mniejsza, dzięki czemu bez obaw można wykonywać trening i wykonywać po sobie serie różnych ćwiczeń. Podnoszenie ciężarów, pompki i krótkie biegi to ćwiczenia, do których buty te nadają się znakomicie. Posiadają one również specjalne podeszwy z prążkowaną strukturą, co znacznie zwiększa przyczepność i wspomaga osobę w treningu siłowym. Wyróżnia je także nowy, ulepszony zapiętek w kształcie rombu, który jest nieco szerszy niż poprzednie wersje linii Metcon, który gwarantuje zwiększoną stabilność. Znaleźć można trzy wersje tych butów, dedykowane dla zawodnika mocnego, szybkiego i elastycznego. Co za tym idzie, będą to buty, które sprawdzą się w treningu siłowym, w treningu, w którym liczy się szybkość, oraz w ćwiczeniach zwiększających elastyczność ciała i mięśni, rozciąganiu.

Dedykowane buty do biegania Pegasus

Firma Nike posiada w swojej ofercie również buty dedykowane do biegania. Są to buty Nike Pegasus https://adrenaline.pl/pol_m_Mezczyzni_Buty_Nike_Pegasus-13408.html. Jest to kultowy model butów do biegania marki Nike. Kupując buty do biegania, warto zwrócić uwagę na to, czy jest to profesjonalne obuwie do biegania. Takie buty powinny być dopasowane do rodzaju stopy, a także zapewniać najlepszy komfort treningu biegowego. Co za tym idzie – powinny być odpowiednio skonstruowane, tak, by minimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek kontuzji. Profesjonalne buty do biegania gwarantują zarówno udany chód, jak i trucht i szybsze bieganie. Muszą być stworzone tak, by nie ocierać, ani gnieść stóp. Takie właśnie są buty do biegania Pegasus. To buty biegowe, które spełniają wszystkie wymienione wcześniej warunki. Oprócz tego zapewniają biegaczowi najwyższą responsywność i pozwalają rozwijać dowolne prędkości. Pegasus, gwarantuje kontrolę nad każdym treningiem biegowym, dzięki czemu każdy trening ma szansę stać się tym najlepszym. W ofercie butów Nike Pegasus, znaleźć można obuwie biegowe zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.  Co istotne, linia Pegasus oferuje ponad 30 różnych modeli butów do biegania. Buty te gwarantują przejście na wyższy poziom treningu biegowego i wzmacnianie swojej kondycji. Charakteryzuje je optymalnie wyważona amortyzacja, dzięki której każdy krok jest pewny i pozbawiony ryzyka kontuzji. Wszystkie modele posiadają niesamowicie lekkie cholewki, przez co buty są przewiewne, co zapewnia komfort stóp podczas biegania, nawet kiedy na dworze jest trochę cieplej. Buty do biegania Pegasus, mają także wyściółki umieszczone w odpowiednio dobranych miejscach, w ilościach takich, by wygoda podczas treningu była na najwyższym poziomie. Specjalnie skonstruowana została również podeszwa modelu Pegasus. Została stworzona tak, by zapewniać maksymalną przyczepność do podłoża. Warto wiedzieć też, że obuwie biegowe Pegasus, posiadają konstrukcję uniwersalną, a ich kształt jest optymalnie dopasowany do stopy biegacza. Linia Pegasus, to buty biegowe, przeznaczone do biegania po asfalcie, a także w trasach mniej uczęszczanych, po drogach leśnych, bardziej miękkich, czyli do biegania po łonie natury. Znaleźć można również modele o charakterze uniwersalnym. Nike Pegasus dedykowane są zarówno dla amatorów, którzy są pasjonatami biegania, jak i dla biegaczy biorących udział w różnych zawodach, biegach przełajowych itp

Napisane przez
More from Redakcja
Jak regularne stosowanie CBD wpływa na Twój organizm?
„Zażywam olejek drugi miesiąc i lepiej po nim śpię”, „regeneracja na 100%”,...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.