Nawilżające kremy i balsamy z apteki – co jest w ich składzie?

Nawilżające kremy i balsamy z apteki

Z dermokosmetyków korzysta setki tysięcy pacjentów. Są to preparaty sprzedawane wyłącznie w aptekach, ponieważ ich skład jest zbliżony do leków. Ich producenci cały czas tworzą nowe linie, które pomagają w pielęgnacji różnych typów skóry. Wśród dostępnych produktów są kremy i balsamy nawilżające. Jaki jest ich skład?

Dlaczego kosmetyki nawilżające z apteki są lepsze od produktów drogeryjnych?

Suchość skóry to zjawisko powszechne. Towarzyszy osobom w różnym przedziale wiekowym. Jej charakterystycznym objawem jest nadmierne rogowacenie, ale to nie jedyny symptom. Skóra osoby zmagającej się z suchością jest bardzo podatna na uszkodzenia i wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Widać na niej zaczerwienienie i podrażnienie. Może też uporczywie swędzieć. W takich przypadkach chorym zaleca się nawilżające kremy i balsamy z apteki, ponieważ uważa się je za bezpieczne i niezawierające substancji drażniących. Skład tych kosmetyków opracowano dzięki lekarzom, stąd jest on bardziej zbliżony do leków, aniżeli klasycznych produktów drogeryjnych. To czyni dermokosmetyki lepszymi i bezpieczniejszymi od kremów i balsamów z drogerii.

Co mają w składzie apteczne balsamy i kremy nawilżające?

Skład nawilżających balsamów i kremów z apteki to przede wszystkim woda termalna. Działa ona korzystnie na skórę i nie powoduje podrażnień. W produktach można znaleźć też kompleks ERC. Tworzy go 5 unikatowych składników, które dbają o optymalne nawilżenie skóry. Jednym z nich jest PCA – związek zapobiegający utracie wody z komórek naskórka. W dermokosmetykach są też inne składniki. To kojący pantenol i gojąca alantoina oraz oleje roślinne, których zadaniem jest intensywne natłuszczenie skóry. Nie można pominąć obecności filtrów UV. Dla skóry suchej są bardzo ważne, ponieważ bywa ona wrażliwa na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Jak wybrać odpowiedni dermokosmetyk?

Dermokosmetyki są sprzedawane wyłącznie w aptekach i wybranych drogeriach. Bardzo często traktuje się je jako lecznicze, ponieważ w ich składzie są substancje o działaniu terapeutycznym. Wybór odpowiedniego kremu lub balsamu może nastręczać trudności, ponieważ wielu producentów kosmetyków ma swoje linie produktów. O ich składach i przeznaczeniu można przeczytać na stronach internetowych wybranych firm. Jeśli informacje tam zawarte są niewystarczające, warto poradzić się farmaceuty. Na pewno pomoże on wybrać odpowiedni preparat.

Niewątpliwą zaletą dermokosmetyków jest fakt, że nie mają one podziału wiekowego ani nie są zróżnicowane pod względem płci. Tym samym może ich używać każda osoba potrzebująca, a szczególnie małe dzieci i osoby starsze. Ich skóra jest wrażliwsza, niż u zdrowego dorosłego, dlatego nie powinno się jej dodatkowo podrażniać. Kremy i balsamy apteczne są nieco droższe od drogeryjnych, ale też bardzo wydajne. Małe pudełeczka starczają na długo, dlatego warto przeznaczyć na nie kilka złotych więcej.

Napisane przez
More from Redakcja
Jakie zalety ma profesjonalne szkolenie fryzjerskie?
Dzięki odbyciu szkoleń można poznać techniki strzyżenia włosów oraz nabyć wszelkie umiejętności,...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.