Trend fryzura 2016 – dwa warkocze francuskie

Fashionistki mają nową ulubioną fryzurę. Latem na topie był jeszcze half-bun, czyli pół kok – teraz pleciemy włosy w dwa dobierane warkocze. Tą fryzurę uwielbiają Chiara Ferragni, Olivia Palermo i naturalnie wszech obecne Kardashianki.

Dwa warkocze przeszły długą drogę, aż zostały trend fryzurą 2016. Jak mówi ich angielska nazwa „Boxbraids”,  kucyki wzięły się z ringu bokserskiego, gdzie były noszone przez zawodniczki. Potem fryzura trafiła dzięki Million Dollar Baby i Hillary Swank do kina, a w tym roku została zaadoptowana przez świat mody.

Tą dziewczęcą fryzurę możesz nosić na różne okazje. Świetnie pasuje na co dzień, zwłaszcza na upalne, letnie dni – ale super może też złamać seksowną, wieczorową stylizacje.

Komu pasuje? Francuskie warkocze są dobierane od skóry, więc najlepiej wyglądają przy gęstych włosach – inaczej może prześwitywać skóra głowy. Uwaga – ta fryzura jest naprawdę bardzo dziewczęca, więc nie pasuje każdemu – efekt łatwo może być odwrotny od zamierzonego.

Jak zrobić? Jeśli jeszcze nigdy nie robiłaś dobieranego warkocza weź sobie kogoś do pomocy – może być to za ciężkie na początku do zrobienia samemu!

  1. Podziel włosy przedziałkiem środkowym na dwie części
  2. Następnie podziel te połowy na trzy części
  3. Zacznij pleć warkocza francuskiego od czubka głowy – dobierając włosy od zewnętrznych stron
  4. Jak skończysz przy skórze głowy spleć resztę włosów do samego końca w zwyczajny warkocz – zawiąż gumką i gotowe!
Napisane przez
More from Kasia
Jak zrobić fale na włosach?
Naturalne i delikatne czy mocno skręcone w stylu dawnych gwiazd Hollywood? Loki...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.