Jak nakładać długotrwały podkład?


Podkład to podstawowy krok w codziennym makijażu. Zawsze szukamy podkładu, który będzie się trzymał cały dzień. I oczywiście sam w sobie jest ważny, ale równie istotny jest sposób w jak go nakładamy.

Więc jak nakładać podkład, żeby długo się trzymał?

PODSTAWA
Rano często się spieszymy i  zapominamy o koniecznej pielęgnacji twarzy przed nałożeniem makijażu. Najpierw musimy dobrze oczyścić twarz. Jeżeli masz suchą cerę użyj żelu z peelingiem. Małe granulki świetnie usuną martwy naskórek przez co podkład będzie się gładko nakładał. Dodatkowo mały trik – po oczyszczaniu twarzy wypłucz ją lodowatą wodą. Zimna woda pobudza krążenie, przez co zmniejsza niedoskonałości i zamyka pory.

NAWILŻENIE
Następny błąd, który często robimy z pośpiechu – smarujemy twarz kremem i zaraz potem nakładamy podkład. Jeśli nakładasz go na wilgotną cerę to nie trzyma się on dobrze i może zostawić nie ładne cienie. Pamiętaj, że krem musi się wchłaniać jakieś 5-10 minut zanim zaczniemy nakładać makijaż.

PĘDZEL
Większość nas w pospiechu nakłada szybko fluid palcami. Lepiej użyć pędzla i gąbki do makijażu. Dużo łatwiej i dokładniej rozprowadzimy podkład w ten sposób i lepiej wchłonie się on w cerę – przez co będzie się dłużej trzymał. Uzyskujemy mniejsze niebezpieczeństwo, że podkład będzie nie równo rozprowadzony i nie zostaną nam plamy i brzydkie cienie.

FINISZ
Klucz do długotrwałego makijażu to na pewno odpowiedni finisz! Istnieją do tego specjalne produkty do utrwalenia makijażu. Albo tak zwany “make-up fixing spray” albo bezbarwny puder. Powodują, że nasz makijaż się trzyma i nie “zlewa” po krótkim czasu! To na pewno must have w każdej kosmetyczce.

Napisane przez
More from Kasia

Naturalny makijaż – jak zrobić?

Właśnie odbyły się pokazy na sezon wiosna lato 2016. Największy trend z...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *