Jak nakładać długotrwały podkład?

Podkład to podstawowy krok w codziennym makijażu. Zawsze szukamy podkładu, który będzie się trzymał cały dzień. I oczywiście sam w sobie jest ważny, ale równie istotny jest sposób w jak go nakładamy.

Więc jak nakładać podkład, żeby długo się trzymał?

PODSTAWA
Rano często się spieszymy i  zapominamy o koniecznej pielęgnacji twarzy przed nałożeniem makijażu. Najpierw musimy dobrze oczyścić twarz. Jeżeli masz suchą cerę użyj żelu z peelingiem. Małe granulki świetnie usuną martwy naskórek przez co podkład będzie się gładko nakładał. Dodatkowo mały trik – po oczyszczaniu twarzy wypłucz ją lodowatą wodą. Zimna woda pobudza krążenie, przez co zmniejsza niedoskonałości i zamyka pory.

NAWILŻENIE
Następny błąd, który często robimy z pośpiechu – smarujemy twarz kremem i zaraz potem nakładamy podkład. Jeśli nakładasz go na wilgotną cerę to nie trzyma się on dobrze i może zostawić nie ładne cienie. Pamiętaj, że krem musi się wchłaniać jakieś 5-10 minut zanim zaczniemy nakładać makijaż.

PĘDZEL
Większość nas w pospiechu nakłada szybko fluid palcami. Lepiej użyć pędzla i gąbki do makijażu. Dużo łatwiej i dokładniej rozprowadzimy podkład w ten sposób i lepiej wchłonie się on w cerę – przez co będzie się dłużej trzymał. Uzyskujemy mniejsze niebezpieczeństwo, że podkład będzie nie równo rozprowadzony i nie zostaną nam plamy i brzydkie cienie.

FINISZ
Klucz do długotrwałego makijażu to na pewno odpowiedni finisz! Istnieją do tego specjalne produkty do utrwalenia makijażu. Albo tak zwany „make-up fixing spray” albo bezbarwny puder. Powodują, że nasz makijaż się trzyma i nie „zlewa” po krótkim czasu! To na pewno must have w każdej kosmetyczce.

Napisane przez
More from Kasia
Jak się chronić przed pierwszym słońcem?
Wreszcie świeci słońce i cieszymy się wiosną. Nie można jednak zapomnieć o...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.