Kurtki puchowe – trend z wybiegu zima 2016


Kurtki puchowe to żadna nowość – to niezbędny element do przetrwania zimy, jednak na wybiegu grube kurtki bywały rzadko. W tym roku wszystko się zmienia.

Kurtki puchowe trend z wybiegu

Tradycyjne domy mody stawiają w tym roku na puch. DKNY stawia na oversize i olbrzymi kołnierz. Balenciaga, Acne i Alexander McQuenn proponują stylizować wielkie kurtki puchowe z odkrytymi ramionami. U Chanel klasycznie – Karl Lagerfeld zaprezentował kurtki w formie puchowego płaszczyka. Courrges pokazał tradycyjną krótką kurtkę puchową w mocnym kolorze.

kurtki-puchowe-2016-raport-z-wybiegu

Kurtki puchowe na zimę

Gwiazdy streetstyle’u zaadaptowały już trend z wybiegu i pokazały się w kurtkach puchowych w wersji XXL. W końcu oversize jest modny nie tylko w przypadku kurtki puchowej. Ma jeden wielki plus – powietrze lepiej cyrkuluje i trzyma ciepło lepiej niż obcisła kurtka. Poza tym luźny krój jest o wiele wygodniejszy (w dodatku milutki) – idealny na mroźne dni.

kurtki-puchowe-street-style

Jak nosić kurtki puchowe?

Jak jeszcze nie będzie za zimno można stylizować kurtkę puchową oversize modnie, tak jak na wybiegu – otwartą albo z odkrytymi ramionami. W mróz naturalnie się otulamy i zamykamy ile się da. Kurtki puchowe możemy nosić na co dzień do adidasów i dżinsów, ale możemy je nosić też do szpilek na wieczór i nie jest to już fashion faux-pas! Teraz w modzie na topie są stylizacje, które stawiają na kontrast i miksują różne style. Możemy założyć do spódnicy ołówkowej i obcisłego golfu właśnie masywną kurtkę!

Napisane przez
More from Julia

Nowość – białe koronkowe tatuaże

Przyklejane złote i srebrne metaliczne tatuaże, tak zawane Tattoo Bijoux, to hit...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.