Jak pakować się do małej walizki? 5 praktycznych porad

Kiedy wybierasz się w podróż, często kuszącym rozwiązaniem jest spakowanie się do samej tylko walizki kabinowej. Unikasz w tej sposób opłat za bagaż rejestrowany, a także konieczności noszenia ze sobą kilku toreb. Problem stanowi jednak mocno ograniczona przestrzeń. Jak zmieścić do kabinówki wszystko, czego potrzebujesz? Oto 5 praktycznych porad, jak pakować się do małej walizki!

1. Zrozum, że nie wszystko jest Ci potrzebne

Pierwszy etap pakowania się na cały urlop do jednej walizki kabinowej to zrozumieć, że nie wszystkie rzeczy, które chcesz ze sobą zabrać, są Ci tak naprawdę potrzebne. Zazwyczaj wypoczywamy w ciepłych krajach i to latem, więc zapas grubszych ubrań możesz uszczuplić do absolutnego minimum „na wszelki wypadek”. Wcale nie musisz również zabierać ze sobą całego kompletu kosmetyków – wiele z nich kupisz na miejscu taniej, niż kosztowałby Cię dodatkowy bagaż u Twojego przewoźnika.

2. Weź ze sobą detergent

Mała buteleczka płynu do płukania tkanin lub niewielki woreczek proszku do prania zajmie Ci w walizce zdecydowanie mniej miejsca niż bielizna i skarpetki na każdy dzień urlopu. Przepranie niektórych części odzieży raz na czas nie jest dużym wysiłkiem, a pozwala zauważalnie zaoszczędzić przestrzeń w bagażu.

3. Roluj ubrania

To jeden z podstawowych i najbardziej sprawdzonych sposobów oszczędzania miejsca w walizce. Najczęściej z przyzwyczajenia składamy odzież w kostkę i tak umieszczamy ją w torbie. Zdecydowanie lepiej jest zwijać poszczególne elementy garderoby w rulon, ponieważ w takiej postaci zmieścimy ich w bagażu więcej. Co istotne, zrolowane ubrania wcale nie pomną się w transporcie bardziej niż te złożone.

4. Maksymalnie wykorzystaj przestrzeń

Poświęć trochę czasu przed wyjazdem na zaprojektowanie układu bagażu. Serio! Stań przed walizką i zastanów się, jakie rozmieszczenie ubrań, butów, kosmetyków i innych przedmiotów zagwarantuje Ci najbardziej efektywne rezultaty. Celem jest wypełnienie każdej luki. Z jednej strony pozwoli Ci to po prostu zabrać więcej rzeczy, a z drugiej sprawi, że będą one bezpieczniejsze w transporcie. Nie pozostawiając w walizce wolnych przestrzeni, zapobiegniesz bowiem przemieszczaniu się bagażu.

5. Nie ograniczaj się do walizki

Celem tego artykułu jest podpowiedzieć Ci, jak spakować się do jednej walizki kabinowej bez potrzeby zabierania ze sobą innych toreb. Prawdą jest jednak, że i tak będziesz mieć przy sobie parę dodatkowych przedmiotów – odzież wierzchnią, damską torebkę czy mały plecaczek na rzeczy osobiste. Wykorzystaj w pełni ich potencjał! Możesz tam zmieścić kilka drobiazgów, których nie udało Ci się ulokować w walizce. Co więcej – popularnym rozwiązaniem jest ubieranie na siebie największych i najcięższych ubrań na czas podróży. Zawsze możesz wsiąść do samolotu w dwóch T-shirtach, a na stopy wsunąć sneakersy zamiast trampków – te łatwiej będzie spakować do walizki.

 

To tylko kilka sposobów, które mogą znacząco wpłynąć na komfort Twojej podróży, a dodatkowo delikatnie obniżyć jej potencjalne koszty. Masz jakieś własne sprawdzone metody na pakowanie małych walizek?

Napisane przez
More from Redakcja
Perfumy – jak sprawdzić czy są oryginalne?
Chcesz kupić dobrej jakości perfumy, ale nie masz pewności, czy poszukujesz ich...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.