Hybrydy w warunkach domowych – jakich błędów unikać?

Lakiery hybrydowe do paznokci cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych, ale również wśród osób, które decydują się na własnoręczny manicure wykonywany w domu. Jakich błędów unikać? Z jakich produktów korzystać? Na co warto zwrócić uwagę, aby hybrydy do paznokci nakładane w domu wyglądały równie pięknie, jak te od kosmetyczki? Ten artykuł pomoże odpowiedzieć na te pytania.

Przed pierwszym malowaniem paznokci lakierem hybrydowym należy wyposażyć się w kilka narzędzi, z których nie zawsze korzystamy podczas robienia manicure’u tradycyjnymi metodami. Aby przygotować się do zabiegu, który długo utrzyma się na paznokciach, warto kupić kilka dodatkowych produktów. Będą to: żel do zmiękczania skórek i drewniane patyczki do ich usuwania, polerka do paznokci, a także pilnik i preparat odtłuszczający. Aby hybrydy utrzymały się na płytkach, konieczny będzie również zakup odpowiedniej lampy. To właśnie z tym akcesorium wiąże się wiele błędów, które popełniają początkujące użytkowniczki nowoczesnych lakierów.

Co to jest lakier hybrydowy i w jaki sposób schnie?

Aby utrwalić lakier hybrydowy, potrzebujemy specjalnej lampy. Jeszcze do niedawna najpopularniejszym stosowanym utwardzaczem było światło UV. Dziś, coraz popularniejsze są lampy LED. Musimy jednak zadbać o to, aby miały one odpowiednią moc, która zapewni optymalne utwardzenie. W przypadku użytkowników domowych ok. 50 W powinno w zupełności wystarczyć. Popularnym błędem popełnianym przez początkujące manicurzystki jest również zbyt krótkie naświetlanie paznokci. Przed zabiegiem warto dokładnie przeczytać instrukcję znajdującą się na opakowaniu lakieru. Dzięki temu nie będziemy musiały niepotrzebnie powtarzać zabiegu, tylko od razu wykonamy piękny i trwały manicure.

Hybrydy do paznokci: jak je nakładać?

Malowanie paznokci to sztuka, która wymaga od nas pewnej wprawy i wiedzy. Nie każdy z dnia na dzień nauczy się robienia zdobień, które tylko pozornie wyglądają na proste do wykonania. Wiele osób myśli, że gruba warstwa lakieru pozwoli zaoszczędzić czas i szybciej pomalować paznokcie. Nic bardziej mylnego. Lakiery hybrydowe nakładamy cienkimi warstwami i każdą z osobna utwardzamy pod lampą. Pamiętajcie też, że lepka warstwa powstająca na płytce paznokcia, nie jest wynikiem nieprawidłowego malowania. Jest to tzw. dyspersja, która gwarantuje trwałość naszego manicure’u. Tę warstwę usuwamy na końcu pracy, za pomocą cleanera. Robimy to, gdy paznokcie pokryto już topem i wysuszono pod lampą. Wyjątek stanowią lakiery typu „dry top” lub „no wipe”. W ich przypadku cleaner nie będzie wam już potrzebny. Wszelkie niezbędne informacje na temat wybieranych produktów, znajdziecie na ich opakowaniach. Warto się z nimi zapoznać, aby nie popełnić niepotrzebnych błędów.

Ile kosztuje lakier hybrydowy?

Ostatni z błędów, na które warto zwrócić uwagę, wcale nie wiąże się z techniką pracy lub brakiem doświadczenia w malowaniu paznokci. Osoby, które zaczynają swoją przygodę z hybrydami, często dają się skusić na wyjątkowo niskie ceny, za którymi kryją się kiepskiej jakości produkty pochodzące z krajów, gdzie sprzedaż nie jest regulowana poprzez wymogi i certyfikaty. W ten sposób narażamy się nie tylko na nietrwały manicure, który niszczy się już po kilku godzinach od nałożenia. Lakiery hybrydowe do paznokci słabej jakości mogą wywołać poważne reakcje alergiczne. Właśnie dlatego warto postawić na atestowane produkty, pozbawione takich składników jak formaldehyd, toluen lub ftalan dibutylu (DBP). Wysokiej jakości, atestowane lakiery hybrydowe znajdziesz w Cosmetics Zone.

Napisane przez
More from Redakcja
Perfumy z logo słynnego domu mody. Które wybrać?
Słynne domy mody to już nie tylko ubrania i dodatki w postaci...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.