Haider Ackermann dyrektorem kreatywnym Berluti


Dzisiaj świat dowiedział się, że Haider Ackermann zostanie dyrektorem kreatywnym marki Berluti. Stanowisko to było nieobsadzone już od jakiegoś czasu – wcześniej funkcję tą sprawował Alessandro Sartori, który odszedł do włoskiego domu mody Ermenegildo Zegna, gdzie od miesiąca pracuje jako dyrektor artystyczny. Ackermann, który od 2003 z sukcesem prowadzi własną markę, zaprezentuje swoją pierwszą kolekcję Berluti w czasie pokazów jesień zima 2017/2018 w styczniu w Paryżu.

Haider Ackermann to kolumbijski projektant, który w czasie swojego debiutu uzyskał od prasy miano nowego Yves Saint Laurent. Wśród jego fanów znajdują się znani celebryci jak Kanye West czy Tilda Swinton. To z pewnością wielki talent i wyczucie rynku zadecydowały o wyborze Ackermanna na dyrektora marki Berluti, której silną stroną są zdecydowanie buty. Marka z pewnością planuje silnie zaistnieć w pozostałych kategoriach i potrzebuję mocnego nazwiska, które pozwoli im w konkurowanie z innymi domami mody.

“Wszyscy oczekiwali, że będę dalej pracował nad modą damską, więc chciałem zrobić coś zupełnie innego” mówi w rozmowie z The New York Times projektant, który swoją karierę zaczynał rzeczywiście od mody damskiej. “Mam inną historię do opowiedzenia.”

 

 

Źródło: vogue.com

Napisane przez
More from Konrad

Wystawa Prince w Londynie

26 października w 02 arenie w Londynie pod tytułem My name is Prince...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.