Haider Ackermann dyrektorem kreatywnym Berluti


Dzisiaj świat dowiedział się, że Haider Ackermann zostanie dyrektorem kreatywnym marki Berluti. Stanowisko to było nieobsadzone już od jakiegoś czasu – wcześniej funkcję tą sprawował Alessandro Sartori, który odszedł do włoskiego domu mody Ermenegildo Zegna, gdzie od miesiąca pracuje jako dyrektor artystyczny. Ackermann, który od 2003 z sukcesem prowadzi własną markę, zaprezentuje swoją pierwszą kolekcję Berluti w czasie pokazów jesień zima 2017/2018 w styczniu w Paryżu.

Haider Ackermann to kolumbijski projektant, który w czasie swojego debiutu uzyskał od prasy miano nowego Yves Saint Laurent. Wśród jego fanów znajdują się znani celebryci jak Kanye West czy Tilda Swinton. To z pewnością wielki talent i wyczucie rynku zadecydowały o wyborze Ackermanna na dyrektora marki Berluti, której silną stroną są zdecydowanie buty. Marka z pewnością planuje silnie zaistnieć w pozostałych kategoriach i potrzebuję mocnego nazwiska, które pozwoli im w konkurowanie z innymi domami mody.

“Wszyscy oczekiwali, że będę dalej pracował nad modą damską, więc chciałem zrobić coś zupełnie innego” mówi w rozmowie z The New York Times projektant, który swoją karierę zaczynał rzeczywiście od mody damskiej. “Mam inną historię do opowiedzenia.”

 

 

Źródło: vogue.com

Napisane przez
More from Konrad

Hollie Warsaw – poznaj nową polską markę

Hollie Warsaw to nowa polska marka torebek skórzanych. Pierwsza kolekcja młodej marki...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.