Gucci rezygnuje z naturalnych futer

Kultowy włoski dom mody Gucci rezygnuje całkowicie z futer i dołącza do Fur Free Alliance (FFA).  Marco Bizzarni, CEO Gucci, powiedział na spotkaniu w London Collage of Fashion, że od kolekcji wiosna lato 2018 Gucci nie będzie już sprzedawać prawdziwych futer.

„Odpowiedzialność społeczna jest jedną z najważniejszych wartości Gucci i będziemy dokładać wszelkich starań, aby nasza działalność była jak najlepsza dla zwierząt i środowiska. Bardzo się cieszymy, że z pomocą organizacji HSUS i LAV robimy kolejny krok w tym kierunku. Mamy nadzieję, że nasza decyzja zwiększy świadomość w kwestii futer, zainspiruje innych przedstawicieli branży do podobnych działań, a także zmieni modę na lepsze i tym samym przyczyni się do poprawy dobrostanu zwierząt – powiedział Marco Bizzarri, prezes Gucci.

Bizzari powiedział też, że dyrektor kreatywny Gucci, Alessandro Michele, pracuje z bardzo młodym teamem, osobami poniżej 30 lat i oni skłonili go do tej decyzji. Młodzi projektanci są bardzo zainteresowani nowymi technologiami i bardziej ekologicznym podejściem do mody.

Odkąd Alessandro Michele jest dyrektorem kreatywnym marki, Gucci przeszło niesamowitą metamorfozę i jest wyznacznikiem trendów w całej branży. Można się spodziewać, że decyzja z rezygnacji futer tak znaczącej marki może mieć wpływ na inne duże domy mody.

Warto wspomnieć, że Gucci nie jest pierwszą marką, która podjęła decyzje o rezygnacji futer. Wcześniej marki jak Giorgio Armani, Hugo Boss, Stella McCartney,  butik online z odzieżą luksusową Net-a-Porter, a także sieciówki jak H&M i Zara dołączyli do Fur Free Alliance.

żródło: stowarzyszenie otwarte klatki

Napisane przez
More from Konrad
Wystawa Prince w Londynie
26 października w 02 arenie w Londynie pod tytułem My name is Prince...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.