Gucci rezygnuje z naturalnych futer


Kultowy włoski dom mody Gucci rezygnuje całkowicie z futer i dołącza do Fur Free Alliance (FFA).  Marco Bizzarni, CEO Gucci, powiedział na spotkaniu w London Collage of Fashion, że od kolekcji wiosna lato 2018 Gucci nie będzie już sprzedawać prawdziwych futer.

“Odpowiedzialność społeczna jest jedną z najważniejszych wartości Gucci i będziemy dokładać wszelkich starań, aby nasza działalność była jak najlepsza dla zwierząt i środowiska. Bardzo się cieszymy, że z pomocą organizacji HSUS i LAV robimy kolejny krok w tym kierunku. Mamy nadzieję, że nasza decyzja zwiększy świadomość w kwestii futer, zainspiruje innych przedstawicieli branży do podobnych działań, a także zmieni modę na lepsze i tym samym przyczyni się do poprawy dobrostanu zwierząt – powiedział Marco Bizzarri, prezes Gucci.

Bizzari powiedział też, że dyrektor kreatywny Gucci, Alessandro Michele, pracuje z bardzo młodym teamem, osobami poniżej 30 lat i oni skłonili go do tej decyzji. Młodzi projektanci są bardzo zainteresowani nowymi technologiami i bardziej ekologicznym podejściem do mody.

Odkąd Alessandro Michele jest dyrektorem kreatywnym marki, Gucci przeszło niesamowitą metamorfozę i jest wyznacznikiem trendów w całej branży. Można się spodziewać, że decyzja z rezygnacji futer tak znaczącej marki może mieć wpływ na inne duże domy mody.

Warto wspomnieć, że Gucci nie jest pierwszą marką, która podjęła decyzje o rezygnacji futer. Wcześniej marki jak Giorgio Armani, Hugo Boss, Stella McCartney,  butik online z odzieżą luksusową Net-a-Porter, a także sieciówki jak H&M i Zara dołączyli do Fur Free Alliance.

żródło: stowarzyszenie otwarte klatki

Napisane przez
More from Konrad

Tommy Hilfiger – pokaz w Londynie

Przedwczoraj wieczorem londyński tydzień mody zakończył się hucznym pokazem Tommy Hilfiger. Show...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.