Christopher Bailey opuszcza Burberry


To koniec pewnej ery – po 17 latach Christopher Bailey odchodzi od Burberry. Od 2001 Brytyjczyk był dyrektorem kreatywnym tradycyjnego domu mody Burberry. Przez prawie dwie dekady zwiększał swoje wpływy w marce coraz bardziej. Od maja 2017 do lipca 2017 był nawet CEO marki.Dyrektorem kreatywnym będzie do marca 2018.

Z oficjalnego oświadczenia marki wynika, że Bailey odchodzi, żeby zająć się nowymi kreatywnymi projektami. Bailey będzie pełnił rolę prezesa i szefa studia projektowego do marca 2018. Dodatkowo będzie wspierał dyrektora generalnego Marco Gobbetti do końca grudnia 2018 – żeby przemiana przeszła jak najlepiej dla wszystkich stron.

Mówi się, że to Christopher Bailey zmienił Burberry z konserwatywnej brytyjskiej marki w światowy dom mody, który tworzy globalne trendy i jest w czołówce najbardziej wpływowych marek modowych. Bailey nie tylko unowocześnił modę, ale też stawiał na nowe rozwiązania marketingowe. Marka Burberry jako pierwsza zaczęła transmitować swoje pokazy na żywo w Internecie.

Nie wiadomo jeszcze kto zostanie nowym dyrektorem kreatywnym Burberry.

Napisane przez
More from Konrad

Karl Lagerfeld – szkolny hype?

Dyrektor kreatywny Chanel fascynuje się szkicowaniem od najmłodszych lat i twierdzi, że...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.