Christopher Bailey opuszcza Burberry


To koniec pewnej ery – po 17 latach Christopher Bailey odchodzi od Burberry. Od 2001 Brytyjczyk był dyrektorem kreatywnym tradycyjnego domu mody Burberry. Przez prawie dwie dekady zwiększał swoje wpływy w marce coraz bardziej. Od maja 2017 do lipca 2017 był nawet CEO marki.Dyrektorem kreatywnym będzie do marca 2018.

Z oficjalnego oświadczenia marki wynika, że Bailey odchodzi, żeby zająć się nowymi kreatywnymi projektami. Bailey będzie pełnił rolę prezesa i szefa studia projektowego do marca 2018. Dodatkowo będzie wspierał dyrektora generalnego Marco Gobbetti do końca grudnia 2018 – żeby przemiana przeszła jak najlepiej dla wszystkich stron.

Mówi się, że to Christopher Bailey zmienił Burberry z konserwatywnej brytyjskiej marki w światowy dom mody, który tworzy globalne trendy i jest w czołówce najbardziej wpływowych marek modowych. Bailey nie tylko unowocześnił modę, ale też stawiał na nowe rozwiązania marketingowe. Marka Burberry jako pierwsza zaczęła transmitować swoje pokazy na żywo w Internecie.

Nie wiadomo jeszcze kto zostanie nowym dyrektorem kreatywnym Burberry.

Napisane przez
More from Konrad

Stefano Pilati odchodzi od Zegna

Stefano Pilati, dyrektor kreatywny włoskiego domu mody Ermenegildo Zegna odchodzi od marki. Na konfederacji...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.