7 błędów w makijażu i jak ich unikać!

7 błędów w makijażu i jak ich unikać

Każda z nas zaliczyła już kiedyś wpadkę makijażową. Jakie błędy robimy najczęściej i jak ich uniknąć?

Sprawdź nasz mały przewodnik udanego make-upu.

1. ZŁE ŚWIATŁO
Zazwyczaj malujemy się w łazience – i to już pierwsze niebezpieczeństwo na wpadkę w makijażu. W wielu łazienkach nie ma okna albo światło jest za ostre lub zbyt ciemne. W takich warunkach ciężko zrobić dobry makijaż. Efekt – nasz makijaż często wychodzi za ciemny albo zostają brzydkie plamy na bokach, podkład jest źle rozprowadzony. Makijaż w domu najlepiej robić przy lustrze gdzie wpada światło dzienne!

2.  ZŁA KOLEJNOŚĆ
Kolejność w jakiej nakładamy kosmetyki ma znaczenie na końcowy efekt makijażu. Często nakładamy najpierw korektor a dopiero potem podkład. To wielki błąd, bo ścieramy korektor! Pierwszy krok makijażu to zawsze podkład, a dopiero potem korektor – tak możemy osiągnąć ładny, gładki efekt.

3. ZA DUŻO FLUIDU
Zwłaszcza przy makijażu kieruj się regułą mniej znaczy więcej! Niestety dużo kobiet myśli, że im więcej podkładu tym lepiej kryje, a to wielki błąd. Wręcz przeciwnie, za dużo make-upu może jeszcze bardziej wyeksponować na przykład pryszcze. Do maskowania niedoskonałości zawsze używaj w pojedynczym miejscu korektora. Podkład powinien być lekki i idealnie zlewać się z cerą – tak jak by go nie było.

4. ZŁY KOLOR PODKŁADU
Dobranie odpowiedniego podkładu nie jest łatwe. Jeśli make-up jest zbyt ciemny nie pasuje do reszty naszego ciała, a jak jest zbyt jasny szybko wyglądamy na chore – efekt wampira. Warto pamiętać, że zimą mamy jaśniejszą skórę niż latem i nie możemy przez cały rok używać tego samego podkładu. Jeśli nie jesteś pewna przy zakupie w perfumerii warto spytać o pomoc. Mały trik! Jak kupujesz podkład wypróbuj go na szyi – tak najłatwiej znaleźć dobry odcień.

5. ZA DUŻO RÓŻU
Róż do policzków daje świetny finish – wyglądamy świeżo i zdrowo. Ale uwaga – nigdy nie przesadzaj z różem! Za dużo wygląda komicznie. Zawsze przed użyciem powinnaś odstukać pędzel, żeby nie było na nim za dużo farby. Róż nakładamy krótkim, szybkim ruchem na kości policzkowe – nie na pół twarzy!

6. SKLEJONE RZĘSY!
Rzęsy nigdy nie powinny być sklejone. Dlatego nie przesadzaj z warstwami maskary. Jak przesadzisz z tuszowaniem rzęsy zaczynają się sklejać. Zwróć też uwagę czy tusz do rzęs nie jest już za stary. Mały trik – tuszuj rzęsy od dołu lekkim ruchem w zyg zag. W taki sposób ładnie pomalujesz każdą rzęsę pojedynczo i zapobiegniesz sklejaniu.

7. ZŁA SZMINKA
Z kolorem szminki łatwo dajemy się ponieść. Szukamy odpowiedniego koloru do sukienki albo próbujemy najnowszy trend kolor – ale uwaga, szminka zawsze powinna pasować w pierwszej kolejności do naszej urody! Przy wyborze szminki musimy brać pod uwagę nasz kształt ust i karnacje. Przy wąskich ustach lepiej zrezygnować z ciemnych kolorów, bo wyglądają na jeszcze węższe. Im ciemniejsza karnacja tym lepiej nam w soczystych mocnych kolorach. Uwaga przy czerwonej szmince – przy złym odcieniu zęby szybko wydają się żółte. Najłatwiejsza szminka i idealna na każdą porę to pomadka nude.

Napisane przez
More from Kasia
7 sposobów na cienkie włosy
Nie każdy z natury ma długie, gęste włosy – niestety. Jeżeli masz...
Czytaj Więcej
Join the Conversation

1 Comments

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.