5 trików – jak używać tuszu do rzęs!

Marzysz o długich, gęstych i idealnie podwiniętych rzęsach? Nie tylko maskara decyduje o pięknych rzęsach – także technika malowania! Poznaj 5 trików jak udoskonalić Twój codzienny makijaż.

 1. Kierunek tuszowania
  Zamiast tuszować rzęsy prosto od dołu do góry, lepiej prowadzić szczoteczkę delikatnie pod kątem. Szczególnie włoski przy zewnętrznej linii rzęs czesz na bok, ta technika otwiera oko a rzęsy wydają się optycznie dłuższe!
 2. Zagęszczenie
  Gdy malujesz rzęsy postaraj się zacząć od samego początku rzęs – przy powiece. Możesz dodatkowo szczoteczką ostrożnie docisnąć rzęsy u podstawy do powieki – w taki sposób rzęsy będą wyglądały na gęstsze i bardziej podkręcone. Po za tym nie będziesz musiała robić kreski na oku, wystarczy pędzelkiem ładnie wyrównać nadmiar tuszu.
 3. Dobry miks
  Dobra rada od makijażystów – nie używaj tylko jednego tuszu, bo nie ma jednego produktu, który spełni wszystkie nasze wymagania. Najlepiej użyj najpierw maskarę z podkręconą szczoteczką, żeby rzęsy miały dobry kształt. Poczekaj moment aż wszystko podeschnie, a następnie weź tusz z grubą szczotką, żeby je mocno podkreślić. Najlepiej popróbować, jakie produkty dają u ciebie najlepsze efekty i je łączyć!
 4. Z każdej strony!
  Mało kto maluje rzęsy od przodu do tyłu – ale warto spróbować. Tuszując rzęsy od drugiej strony zyskasz genialny efekt, szczególnie na końcówkach – rzęsy wyglądają na gęstsze i dłuższe! Użyj tuszu z cienkim grzebyczkiem w ten sposób rzęsy nie będą się wydawać masywne.
 5. Grzebień zamiast szczoteczki!
  Jak już kończysz malowanie i chcesz żeby naprawdę każda rzęska była umalowana i oddzielona jedna od drugiej używaj maskary z grzebyczkiem zamiast grubej szczotki. Grzebyczek możesz też kupić oddzielnie!
Napisane przez
More from Kasia
Hit sezonu – czerwono-różowe usta
Najgorętszy trend urodowy aktualnie? Usta w kolorze czerwono-różowym! Żeby było idealnie miesza...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.