5 trików – Jak używać perfumy?

Każda kobieta lubi piękne perfumy, najlepiej jeśli trzymają się cały dzień. Często długotrwałość zapachu nie jest zależna od samych perfum tylko od sposobu użycia. Śpieszysz się rano, szybko się psikasz, a po dwóch godzinach już nic nie czuć Twoich drogich perfum?
Sprawdź nasze triki i przedłuż przyjemność zapachu!

1. Właściwe przechowywanie!
Najważniejsze jest gdzie je trzymasz. Owszem wygodnie mieć je w łazience i pięknie się prezentują koło innych kosmetyków  – lecz łazienka jest zdecydowanie złym miejscem dla perfum! Ciepłe, wilgotne powietrze i mocne światło nie służą zapachom. A zmiana temperatur podczas gorących pryszniców i kąpieli w najgorszym wypadku może zepsuć perfumy! Żeby zapach jak najdłużej nie tracił na intensywności najlepiej trzymać go w ciemnym chłodnym miejscu, na przykład w sypialni!

2. Kiedy nałożyć perfum?
Najlepiej użyć perfumy zaraz po prysznicu, wtedy wyjątkowo mocno i długo zapach trzyma się na skórze. Żeby jeszcze wzmocnić efekt posmaruj się neutralnym balsamem do ciała, bo tłusta skóra lepiej trzyma zapach niż sucha! Jeszcze mały trik – warto zastosować perfumy zanim się ubierzesz – w taki sposób unikniesz niepotrzebnych plam na ubraniu.

3. Dobre miejsce!
Warto nakładać perfumy na „ciepłe” miejsca ciała, bo tam perfum pachnie intensywniej. Takie miejsca są naturalnie blisko pulsu, czyli nadgarstek, dekolt i szyja. Świetnie też zapach utrzymuje się na zgięciu łokciowym i latem na zagięciu kolana.

4. Włosy
Nigdy nie psikaj we włosy perfum, które zawierają alkohol, bo to je strasznie wysusza i niszczy! Z drugiej strony włosy bardzo długo mogą utrzymać zapach, dlatego mały trik – najpierw psiknij perfumy na szczotkę i potem przeczesz nią włosy – w taki sposób cząstki zapachu zostaną we włosach. Świetną alternatywą są specjalne perfumy do włosów bez alkoholu, dodatkowo mają jeszcze właściwości pielęgnacyjne.

5. Tylko nie trzyj!
Często nakładamy zapach na nadgarstek a potem trzemy o druga rękę – jeśli tak robisz to czas żeby przestać! Przy procesie tarcia powstaje szybkie krótkie ciepło co powoduje że umierają cząsteczki zapachowe – skutek jest taki, że perfum traci na intensywności.

Napisane przez
More from Kasia
Jak chronić włosy przed słońcem?
Wakacje, słońce, plaża! O kremie do opalania z reguły jeszcze pamiętamy, ale...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.