5 trików – Jak kupować na wyprzedaży?


Cztery litery na czerwonych plakatach, które wprowadzają szaleństwo w galeriach handlowych – SALE! Zaczęły się wielkie wyprzedaże i sklepy przyciągają masę ludzie. Nie ciężko stracić głowę w walce o najlepsze przeceny. Często kupujemy rzeczy tylko bo są przecenione, a potem leżą z metką w kącie szafy.

Koniec tego – sprawdź 5 trików, jak mądrze kupować na wyprzedaży!

1. Postaw na klasykę i jakość!
Teraz jest najlepszy czas, żeby zainwestować w jakość i klasyczne elementy garderoby jak płaszcz, marynarka, biała koszula czy mała czarna! Możesz mieć szczęście i kupić ponadczasową rzecz aż o 70 procent taniej. Lepiej wydać na jedną dobrą rzecz więcej, niż kupić pięć bluzeczek na jeden sezon!

2. Nie trać rozumu!
Nie biegnij z czymś od razu do kasy tylko dlatego, że jest przecenione. Zastanów się moment, czy na prawdę potrzebujesz tą rzecz? Podobała by ci się też przy pełnej cenie? Jeśli odpowiedź to nie lepiej odwieś z powrotem. Nie ma co zapychać szafy czymś, co średnio Ci się podoba i kupujesz tylko bo było tanie.

3. Nie okłamuj się!
Tak, jeansy muszą ci pasować. Nie ma co wybierać za małego rozmiaru i mieć abstrakcyjny pomysł że schudnie się do nich, tylko bo nie ma innego rozmiaru. To się nie wydarzy! Podobnie w przypadku dużych rzeczy – nie, nie będziesz wyglądać stylowo. Najpiękniejsza rzecz nie wygląda dobrze jeśli nie leży dobrze na Tobie. Ta sama reguła obowiązuje przy butach. Twoje wymarzone szpilki są o połowę przecenione, ALE jest tylko para o rozmiar za mała? Natychmiast opuść sklep! Nie próbuj sobie nawet wmówić że w sumie ci pasują, nie jest tak – nigdy nie będziesz w nich chodzić (dłużej niż 5 minut) jeśli je kupisz!

4. Znaj trendy i myśl długoterminowo
Przejrzyj co będzie modne w nowym sezonie. Często te rzeczy już były zimą. Warto je kupić teraz – za miesiąc zapłacisz więcej. Poza tym można złapać rzeczy, w które teraz może się nie ubierzesz, ale na lato będą świetne – jak na przykład cienka kurteczka lub sukienka…

5. Nie rób zakupów w pośpiechu!
Na wyprzedaż trzeba mieć czas. Nie ma co biegać po sklepie z zegarkiem w ręku. Dokładnie przeszperaj wszystkie pułki i wieszaki – często z najlepszych rzeczy zostały tylko pojedyncze sztuki. Warto też sprawdzić co zostało w przebieralni na wieszakach. Jak już znajdziesz coś sprawdź dokładnie, czy wszystko jest w porządku, czy są wszystkie guziki, czy nie ma żadnej dziury itp.

Napisane przez
More from Julia

Spodnie treningowe – wielki powrót do mody

Moda na sezon wiosna lato będzie luźna, ale schowaj szare dresy do...
Czytaj Więcej

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.