5 miejsc na lunch w Warszawie


Szukasz dobrego miejsca na lunch w Warszawie i masz dosyć fast foodów? Wyszukaliśmy 5 miejsc gdzie możesz zjeść dobry obiad w świetnym miejscu i przyzwoitej cenie.

1. Warszawa Wschodnia

Restauracja Mateusza Gesslera w Soho Factory na Pradze to już kultowe miejsce w Warszawie. Restauracja jest w starym budynku dworca wschodniego w klimacie industrialnym, latem można siedzieć na dużym tarasie. Na lunch dostaniesz zupę, główne danie (z mięsem albo vege) i deser za 25zł. Pyszna nowoczesna polska kuchnia i świetna obsługa – idealny wybór.

2. Znajomi Znajomych

W samym centrum na Wilczej możesz zjeść zestaw obiadowy – zupa i główne danie – za 19zł. Przy drugim daniu zawsze jest do wyboru opcja wegetariańska. Wejście znajdziesz od podwórka, w środku modne wnętrze i dużo stolików.

3. Kuchnia Funkcjonalna 

W głębi Saskiej Kępy na ul. Jakubowskiej 16 znajdziesz świetną restauracje – Kuchnia Funkcjonalna. Zjesz tu zdrowo (dużo dań z pysznymi kaszami) i smacznie. Za 25zł dostaniesz zupę i obiad. Masz do wyboru danie mięsne albo wegetariańskie. Latem można siedzieć w zielonym ogródku.

4. Socjal 

Jeżeli jesteś w okolicy Nowego Światu skocz na ul. Foksal do restauracji Socjal. Możesz tu wybrać między normalnym lunchem i bogatszą wersją supreme. Koszt 19zł, a za supreme 26zł – zupa plus główne danie. Świetne włoskie dania w miłej atmosferze.

5. Momu

Na placu teatralnym znajdziesz świetne miejsce – Momu – w dzień restauracja, wieczorem bar. Do wyboru trzy obiady, do każdego zupa, koszt od 19-25zł. To miejsce zachwyca oryginalnym podaniem dań i łączeniem rożnych smaków.

Napisane przez
More from Ola

Stylowe przechowywanie – modne pudełka

Każdy z nas ma przedmioty, które nie mogą znaleźć swojego miejsca w...
Czytaj Więcej

3 komentarze

  • Bardzo by to ożywiło artykuł, gdybyście jeszcze dodali zdjęcia tych lunchów 🙂 Ja dodałbym do listy jeszcze Drugie Dno gdzie też mają świetne lunche. W podobnym przedziale cenowym jak te wymienione przez Was. Też w samym centrum Warszawy

  • Podczas ostatniego pobytu w Warszawie odkryliśmy – Restaurację Klimczok. Byliśmy z rodzicami, a oni chcieli zjeść tradycyjne polskie dania. Zamówiliśmy kwaśnicę, zupę zbójnicką, pierogi i pstrąga grillowanego i każde danie było wspaniałe, świeże i aromatyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.