Żółty – kolor lata – komu pasuje?


Żółty to definitywnie kolor tego lata, tu projektanci są w zgodzie.

Żółty to żadna nowość? Owszem ten kolor już się pojawiał w ostatnich latach ale nie od stóp do głowy. Ungaro, Chloé, Diane von Fürstenberg albo Ralph Lauern i Missoni – wszyscy pokazali żółty total-look. Różnią się tylko w odcieniach.

Jak nosić ten kolor? Żółty na pewno nie jest łatwy do noszenia, trzeba znaleźć odcień, który do pasuje do nas. Ogólnie żółty lepiej pasuje każdemu na opalonej cerze. Problem pojawia się, gdy jeszcze nie mamy brązowej skóry, ale koniec końców każdy może znaleźć idealny odcień dla siebie.

1. Typ wiosenny – jasna cera, piegi, jasne oczy, blond włosy. Generalnie żółty pasuje Ci dobrze, ale uważaj żeby kolor nie był za mocny. Tobie najlepiej będzie w ciepłych odcieniach żółtego z dużą ilością bieli. Z pastelami na pewno nie popełnisz błędu.

2. Typ letni – jasna cera, blondynka albo brunetka, zielone lub niebieskie oczy. Żółty będzie pasował Ci wyłącznie w najjaśniejszych odcieniach.

3. Typ jesienny – cera średnia, brązowe włosy lub odcienie rudego, często zielone oczy – dla ciebie żółty to idealny wybór. Możesz spokojnie wybrać mocny odcień, który podkreśli kolor twojej cery.

4. Typ zimowy – bardzo jasna cera, bardzo ciemne włosy a’la królewna Śnieżka: w zimnych kolorach jest ci najlepiej, więc wybierz chłodny odcień żółtego albo pastele.

Napisane przez
More from Julia

Sukienka kopertowa – must have dla każdej kobiety

W co ubrać się latem, gdy jak zwykle w szafie pusto? W...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.