Vault by Vans x Brain Dead – kolaboracja

Vault by Vans x Brain Dead

Vans i kolektyw artystyczny Brain Dead łączą siły – tworzą wspólną kolekcję na cześć ducha subkultury.

Już tego lata Vault by Vans łączy siły z Brain Dead – kreatywną grupą artystów, muzyków i projektantów z całego świata –  by wspólnie zaprojektować dziewięcio elementową kolekcję kapsułową zainspirowaną duchem subkultury. Kolekcja to unikalne połączenie klasycznego obuwia Vans w bladych odcieniach różu, zieleni i żółci z spersonalizowanymi hieroglifami.

Brain Dead – założony przez Kyle’a Ng i Eda Davisa szybko wskoczył na wyższy poziom mody ulicznej. Jak sami o sobie mówią: „nie są ani jedną osobą, ani jednym konkretnym pomysłem – wypełniają przestrzeń między ludźmi”. Mentalność tą wyraźnie widać w kolekcji, która na klasycznych Vansach uwydatnia niepokorną estetykę nawiązującą do post-punkowych symboli, undergroundowych komiksów, czy subkultur deskorolkowych.

Kolekcja Vault by Vans x Brain Dead łączy w sobie trzy kultowe modele Vans w wersji premium – zielone Old Skool LX, różowe Era LX i żółte klasyczne Slip-On.
Wszystkie modele zyskały jaskrawe kolory i wyraziste grafiki, jak również charakterystyczne dla Brain Dead’s pseudo-kiczowate i często satyryczne piktogramy –  nadrukowane w kontrastowej czerni na obuwiu oraz wkładkach wewnętrznych.  Wyraźne mikro-grafiki napędzają wizualny aspekt kolekcji, będąc inspiracją z post-punkowego świata.

Kolekcja odzieży z serii Vault by Vans x Brain Dead to tkane koszule z krótkim rękawem dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych – różowym i zielonym, nawiązujące do czarnych grafik na obuwiu, a także dwa bawełniane T-shirty ozdobione logotypem Brain Dead. Kolekcję dopełnia minimalistyczna czapka w czarnym kolorze oraz płócienna torba na ramię.

Światowa premiera kolekcji Vault by Vans x Brain Dead nastąpiła 24 czerwca i w większości będzie dostępna w warszawskim Veteran Store.

Napisane przez
More from Konrad

Claudia Schiffer przedstawia własną linie kosmetyków

Claudia Schiffer supermodelka lat 90 tych ogłosiła na swoim Instagramie start własnej...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *