Trend Clean-Eating – dieta bez głodowania


Od jakiegoś czasu grasuje trend na “Clean Eating”. Pod hashtagiem #eatclean znajdziemy na Instagramie ponad 27 milionów zdjęć.

Clean Eating – Co to jest?
Eat clean, przetłumaczone na jedz czysto oznacza, że rezygnuje się z przetwarzanej żywności i sztucznych dodatków. Wybieramy za to jedzenie w jej naturalnej formie. Clean Eating to nie tylko krótki trend, ale sposób na długotrwałą zmianę w diecie. Jeśli ktoś próbuje schudnąć to utrata paru kilogramów jest miłym efektem ubocznym.

Jak działa?
Zalecane jest pięć porcji nieprzetworzonych, “czystych” produktów. To znaczy jak najwięcej warzyw, owoców, orzechów, także ryby i mięsa oraz naturalnych produktów mlecznych. Kompletnie rezygnujemy zarówno z białej mąki i cukru jak i gotowych produktów oraz posiłków ze sztucznymi aromatami, dodatkami chemicznymi i konserwantami. Tak samo zabronione są napoje z cukrem i gotowe soki. Pijemy na przykład wodę, herbatę i świeżo wyciskane soki.

Realne do zrobienia?
W domu ten sposób jedzenia jest łatwo do zrealizowania. Można sobie przygotowywać jedzenie i brać je również do pracy. Problem robi się, gdy idziemy na stołówkę lub do restauracji, bo w niemalże wszystkich posiłkach znajdziemy cukier lub jakieś dodatki chemiczne. Warto jednak spróbować Clean Eating – czujemy się o wiele lepiej i lżej po krótkim czasie odżywania w ten sposób. Dodatkowy pozytywny efekt uboczny to lepsza cera i zdrowsze włosy i paznokcie, więc warto spróbować!

Napisane przez
More from Ola

Toaletka w sypialni – inspiracje

Toaletka to miejsce przeznaczone tylko dla ciebie. Tu możesz trzymać wszystkie swoje...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.