Trend Clean-Eating – dieta bez głodowania

Od jakiegoś czasu grasuje trend na „Clean Eating”. Pod hashtagiem #eatclean znajdziemy na Instagramie ponad 27 milionów zdjęć.

Clean Eating – Co to jest?
Eat clean, przetłumaczone na jedz czysto oznacza, że rezygnuje się z przetwarzanej żywności i sztucznych dodatków. Wybieramy za to jedzenie w jej naturalnej formie. Clean Eating to nie tylko krótki trend, ale sposób na długotrwałą zmianę w diecie. Jeśli ktoś próbuje schudnąć to utrata paru kilogramów jest miłym efektem ubocznym.

Jak działa?
Zalecane jest pięć porcji nieprzetworzonych, „czystych” produktów. To znaczy jak najwięcej warzyw, owoców, orzechów, także ryby i mięsa oraz naturalnych produktów mlecznych. Kompletnie rezygnujemy zarówno z białej mąki i cukru jak i gotowych produktów oraz posiłków ze sztucznymi aromatami, dodatkami chemicznymi i konserwantami. Tak samo zabronione są napoje z cukrem i gotowe soki. Pijemy na przykład wodę, herbatę i świeżo wyciskane soki.

Realne do zrobienia?
W domu ten sposób jedzenia jest łatwo do zrealizowania. Można sobie przygotowywać jedzenie i brać je również do pracy. Problem robi się, gdy idziemy na stołówkę lub do restauracji, bo w niemalże wszystkich posiłkach znajdziemy cukier lub jakieś dodatki chemiczne. Warto jednak spróbować Clean Eating – czujemy się o wiele lepiej i lżej po krótkim czasie odżywania w ten sposób. Dodatkowy pozytywny efekt uboczny to lepsza cera i zdrowsze włosy i paznokcie, więc warto spróbować!

Napisane przez
More from Ola
Dlaczego potrzebujesz palety do makijażu?
To, że wyglądają pięknie w kosmetyczce już wiemy. Ale dlaczego mamy wydać...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.