Trend Clean-Eating – dieta bez głodowania


Od jakiegoś czasu grasuje trend na “Clean Eating”. Pod hashtagiem #eatclean znajdziemy na Instagramie ponad 27 milionów zdjęć.

Clean Eating – Co to jest?
Eat clean, przetłumaczone na jedz czysto oznacza, że rezygnuje się z przetwarzanej żywności i sztucznych dodatków. Wybieramy za to jedzenie w jej naturalnej formie. Clean Eating to nie tylko krótki trend, ale sposób na długotrwałą zmianę w diecie. Jeśli ktoś próbuje schudnąć to utrata paru kilogramów jest miłym efektem ubocznym.

Jak działa?
Zalecane jest pięć porcji nieprzetworzonych, “czystych” produktów. To znaczy jak najwięcej warzyw, owoców, orzechów, także ryby i mięsa oraz naturalnych produktów mlecznych. Kompletnie rezygnujemy zarówno z białej mąki i cukru jak i gotowych produktów oraz posiłków ze sztucznymi aromatami, dodatkami chemicznymi i konserwantami. Tak samo zabronione są napoje z cukrem i gotowe soki. Pijemy na przykład wodę, herbatę i świeżo wyciskane soki.

Realne do zrobienia?
W domu ten sposób jedzenia jest łatwo do zrealizowania. Można sobie przygotowywać jedzenie i brać je również do pracy. Problem robi się, gdy idziemy na stołówkę lub do restauracji, bo w niemalże wszystkich posiłkach znajdziemy cukier lub jakieś dodatki chemiczne. Warto jednak spróbować Clean Eating – czujemy się o wiele lepiej i lżej po krótkim czasie odżywania w ten sposób. Dodatkowy pozytywny efekt uboczny to lepsza cera i zdrowsze włosy i paznokcie, więc warto spróbować!

Napisane przez
More from Ola

Love – nowy serial na Netflix

Netflix jest wreszcie w Polsce i możemy oglądać nasze ulubione seriale i...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.