Thrasher – hype roku 2016


T-Shirty i bluzy Thrasher są największym trendem ulicznym tego roku. Gwiazdy jak Rhianna pokazały się wielokrotnie w bluzach Thrasher. Na New York Fashion Week modelki pędzące z jednego pokazu na drugi często zostały sfotografowane właśnie w ubraniach Thrasher. Skąd ten nagły hype?

Fenomen tych t-shirt’ów można porównać z trendem z przed paru lat na koszulki zespołów rockowych jak Slayer, czy Metallica. Większość fashionistek zaczęła nosić t-shirty rockowe nie znając pewnie nawet jednej piosenki tych zespołów.

Co więc kryje się za marką Thrasher?
Thrasher magazine jest kultowym magazynem skateboardowym z San Francisco. W roku 1981 Thrasher został założony przez Kevin’a Thatsher’a, Eric’a Swenson’a i Fausto’a Vitello. Dziś gazeta jest ikoną w swojej dziedzinie i częścią popkultury. Już w latach 80-tych Thrasher zaczął sprzedawać produkty marchandise jak t-shirty i bluzy z logo marki.

thrasher-street-style

Thrasher hype 2016
Tak jak z wieloma trendami w modzie nie ma jednej odpowiedzi, czemu właśnie teraz jest hype na daną rzecz. podobnie w przypadku Thrasher. Na pewno idzie to w parze z całym trendem na lata 90-te. Deskorolka była wtedy bardzo modna i w związku z tym modny był też Thrasher. Wybiegi adaptują właśnie wszystko z lat 90-tych – skateboard jest znowu w modzie. Wiemy to odkąd francuski dom mody Hermès nakręcił swój nowy film do kampanii sławnych apaszek właśnie w skateparku.

Następnym dowodem jest trwający szał na rzeczy Thrasher – kopiowanie. Stara reguła w modzie-  jeśli coś jest popularne, szybko zostanie skopiowane. Tak właśnie stało się z T-Shirtem magazynu. Zara jest znana z kopiowania wszystkiego – przyszedł też czas na Thrasher. Kultowy biały T-shirt w wersji Zara prezentuje się z napisem “New York – I love you” zamiast “Thrasher – magazine”.

Niewątpliwie Thrasher to świetna autentyczna marka z historią – więc hype jest zrozumiały. W Polsce możesz kupić ich produkty w Warszawie w SH Store (ul.Koszykowa 58) albo online przez shstore.eu.

Napisane przez
More from Julia

Sztuczne futra – trendy zima 2014

Koniec dylematu czy noszenie futer jest fair! Projektanci tym razem skusili się...
Czytaj Więcej

2 komentarze

  • wy p****** k**** Phelps nie potrzebuje waszych pieniedzy kiedys osoba z thrasherem byla szanowana a dzis k**** rzygac sie chce na ten widok

  • Destroyer – rozumiemy, że temat budzi emocje, ale jesteśmy tylko obserwatorami trendów, nie kreujemy ich. Don’t hate the player, hate the game.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *