Thrasher – hype roku 2016


T-Shirty i bluzy Thrasher są największym trendem ulicznym tego roku. Gwiazdy jak Rhianna pokazały się wielokrotnie w bluzach Thrasher. Na New York Fashion Week modelki pędzące z jednego pokazu na drugi często zostały sfotografowane właśnie w ubraniach Thrasher. Skąd ten nagły hype?

Fenomen tych t-shirt’ów można porównać z trendem z przed paru lat na koszulki zespołów rockowych jak Slayer, czy Metallica. Większość fashionistek zaczęła nosić t-shirty rockowe nie znając pewnie nawet jednej piosenki tych zespołów.

Co więc kryje się za marką Thrasher?
Thrasher magazine jest kultowym magazynem skateboardowym z San Francisco. W roku 1981 Thrasher został założony przez Kevin’a Thatsher’a, Eric’a Swenson’a i Fausto’a Vitello. Dziś gazeta jest ikoną w swojej dziedzinie i częścią popkultury. Już w latach 80-tych Thrasher zaczął sprzedawać produkty marchandise jak t-shirty i bluzy z logo marki.

thrasher-street-style

Thrasher hype 2016
Tak jak z wieloma trendami w modzie nie ma jednej odpowiedzi, czemu właśnie teraz jest hype na daną rzecz. podobnie w przypadku Thrasher. Na pewno idzie to w parze z całym trendem na lata 90-te. Deskorolka była wtedy bardzo modna i w związku z tym modny był też Thrasher. Wybiegi adaptują właśnie wszystko z lat 90-tych – skateboard jest znowu w modzie. Wiemy to odkąd francuski dom mody Hermès nakręcił swój nowy film do kampanii sławnych apaszek właśnie w skateparku.

Następnym dowodem jest trwający szał na rzeczy Thrasher – kopiowanie. Stara reguła w modzie-  jeśli coś jest popularne, szybko zostanie skopiowane. Tak właśnie stało się z T-Shirtem magazynu. Zara jest znana z kopiowania wszystkiego – przyszedł też czas na Thrasher. Kultowy biały T-shirt w wersji Zara prezentuje się z napisem “New York – I love you” zamiast “Thrasher – magazine”.

Niewątpliwie Thrasher to świetna autentyczna marka z historią – więc hype jest zrozumiały. W Polsce możesz kupić ich produkty w Warszawie w SH Store (ul.Koszykowa 58) albo online przez shstore.eu.

Napisane przez
More from Julia

Puma Suede & Basket w limitowanej walentynkowej edycji

Historia sneakersów "Suede & Basket" od Pumy zaczęła się już w latach 60-tych...
Czytaj Więcej

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.