Sto lat – Cindy Crawford kończy 50 lat!

Zjawiskowa supermodelka Cindy Crawford kończy dziś 50 lat! Przez 30 lat kariery zaliczyła ponad 600 okładek magazynów, ponad 400 pokazów mody, filmiki fitness, występowała w filmach, teledyskach i reklamach, miała własną linie mebli i kosmetyków.

Zjawiskowa Crawford zacęeła swoją karierę w 1983 roku w wieku 17 lat. Młoda Cindy wzięła udział w konkursie agentów modelek Elite „Look of the Year”. Udało jej się znaleźć wśród finalistek i wygrała umowę. Jej kariera szybko zaczęła się rozwijać i w latach 90 tych zaliczana była do grona supermodelek koło Naomi Campell, Linda Evangelista, Helen Chirstensen, Claudia Schiffer, Christy Turlington, Stephanie Seymour, Elle Mecpherson i Eva Herzigova. W 1995 roku magazyn Forbes wybrał ją jako najlepiej zarabiającą modelkę świata.

W roku 2000 Crawford ogłosiła koniec swojej kariery na wybiegach i tylko sporadycznie pokazywała się w sesjach zdjęciowych i reklamach. Zaczęła rozwijać swój business kosmetyczny i angażować się charytatywnie.

Prywatnie Crawford też jest szczęśliwa. W 1998 roku wyszła za businessmana Rande Gerber i mają dwójkę dzieci – 16-letni Presley i 14-letnia Kaia. Córka Kaia jest niewiarygodnie podobna do mamy i próbuje iść w jej ślady jako supermodelko. Na początku miesąca pojawiła się w kampanii marki Chrome Hearts i ma wystąpić w nowej reklamie Alexander Wang.

HAPPY BIRTHDAY CINDY!

Napisane przez
More from Julia
Lata 80 – największy trend 2017
W modzie wszystko wraca – trzeba tylko wystarczająco długo poczekać. Rok 2016...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.