Podsumowanie konferencji sztuka mody

Konferencja sztuka mody Gdańsk 2017

Święto mody w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – Sztuka mody

Odbywająca się w miniony weekend konferencja sztuka mody zgromadziła w gdańskiej Wielkiej Zbrojowni ekspertów branży odzieżowej oraz pasjonatów mody z całego kraju. Organizatorem wydarzenia była Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, natomiast partnerem strategicznym marka LPP. Wśród prelegentów, oprócz dydaktyków związanych z gdańską uczelnią, pojawili się projektanci, teoretycy mody, badający zjawisko w kontekście historycznym, społecznym, kulturowym, a także badacze trendów i pracownicy działów marketingu. Konferencji towarzyszyły warsztaty projektowania ubioru oraz fotografii modowej, w których udział wzięli studenci gdańskiej ASP.

sztuka mody asp gdansk konferencja moda

Inauguracyjną edycję konferencji podsumowuje Ewa Małecka z LPP, prowadząca wykład na temat poszukiwania inspiracji w procesie tworzenia kolekcji:
“Cieszy nas, że uczestnikami konferencji byli nie tylko studenci gdańskiej ASP, ale wydarzenie przyciągnęło również wielu pasjonatów i praktyków związanych z branżą. Dla nas takie spotkania są czystą przyjemnością, bo możemy podzielić się naszą pasją i zachęcić wielu młodych artystów do tego, by spróbowali swoich sił w branży, pokazać nieco od kuchni, jak podchodzą do tematu duże marki odzieżowe. Widzimy spore zainteresowanie konferencją i tematami, które zostały podczas niej poruszone, dlatego wierzę, że wrócimy tu także w przyszłym roku.”

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. Jak zapowiedzieli organizatorzy, w przyszłym roku odbędzie się druga edycja „sztuki mody” w rozbudowanej formule.

Napisane przez
More from Konrad

Emilia Clarke została nową twarzą biżuterii Dior

Brytyjska aktorka Emilia Clarke, znana z serialu Game of Thrones została twarzą...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.