Podsumowanie konferencji sztuka mody

Konferencja sztuka mody Gdańsk 2017

Święto mody w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – Sztuka mody

Odbywająca się w miniony weekend konferencja sztuka mody zgromadziła w gdańskiej Wielkiej Zbrojowni ekspertów branży odzieżowej oraz pasjonatów mody z całego kraju. Organizatorem wydarzenia była Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, natomiast partnerem strategicznym marka LPP. Wśród prelegentów, oprócz dydaktyków związanych z gdańską uczelnią, pojawili się projektanci, teoretycy mody, badający zjawisko w kontekście historycznym, społecznym, kulturowym, a także badacze trendów i pracownicy działów marketingu. Konferencji towarzyszyły warsztaty projektowania ubioru oraz fotografii modowej, w których udział wzięli studenci gdańskiej ASP.

sztuka mody asp gdansk konferencja moda

Inauguracyjną edycję konferencji podsumowuje Ewa Małecka z LPP, prowadząca wykład na temat poszukiwania inspiracji w procesie tworzenia kolekcji:
“Cieszy nas, że uczestnikami konferencji byli nie tylko studenci gdańskiej ASP, ale wydarzenie przyciągnęło również wielu pasjonatów i praktyków związanych z branżą. Dla nas takie spotkania są czystą przyjemnością, bo możemy podzielić się naszą pasją i zachęcić wielu młodych artystów do tego, by spróbowali swoich sił w branży, pokazać nieco od kuchni, jak podchodzą do tematu duże marki odzieżowe. Widzimy spore zainteresowanie konferencją i tematami, które zostały podczas niej poruszone, dlatego wierzę, że wrócimy tu także w przyszłym roku.”

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. Jak zapowiedzieli organizatorzy, w przyszłym roku odbędzie się druga edycja „sztuki mody” w rozbudowanej formule.

Napisane przez
More from Konrad

Pantone kolor roku 2018 – Ultra Violet

Na początku grudnia, jak co roku, Pantone Color Institute ogłosił kolor na przyszły...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.