Podsumowanie konferencji sztuka mody

Konferencja sztuka mody Gdańsk 2017

Święto mody w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – Sztuka mody

Odbywająca się w miniony weekend konferencja sztuka mody zgromadziła w gdańskiej Wielkiej Zbrojowni ekspertów branży odzieżowej oraz pasjonatów mody z całego kraju. Organizatorem wydarzenia była Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, natomiast partnerem strategicznym marka LPP. Wśród prelegentów, oprócz dydaktyków związanych z gdańską uczelnią, pojawili się projektanci, teoretycy mody, badający zjawisko w kontekście historycznym, społecznym, kulturowym, a także badacze trendów i pracownicy działów marketingu. Konferencji towarzyszyły warsztaty projektowania ubioru oraz fotografii modowej, w których udział wzięli studenci gdańskiej ASP.

sztuka mody asp gdansk konferencja moda

Inauguracyjną edycję konferencji podsumowuje Ewa Małecka z LPP, prowadząca wykład na temat poszukiwania inspiracji w procesie tworzenia kolekcji:
„Cieszy nas, że uczestnikami konferencji byli nie tylko studenci gdańskiej ASP, ale wydarzenie przyciągnęło również wielu pasjonatów i praktyków związanych z branżą. Dla nas takie spotkania są czystą przyjemnością, bo możemy podzielić się naszą pasją i zachęcić wielu młodych artystów do tego, by spróbowali swoich sił w branży, pokazać nieco od kuchni, jak podchodzą do tematu duże marki odzieżowe. Widzimy spore zainteresowanie konferencją i tematami, które zostały podczas niej poruszone, dlatego wierzę, że wrócimy tu także w przyszłym roku.”

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. Jak zapowiedzieli organizatorzy, w przyszłym roku odbędzie się druga edycja „sztuki mody” w rozbudowanej formule.

Napisane przez
More from Konrad
Nowa kolekcja PLNY LALA – Fire walk with me
Warszawska marka PLNY LALA wreszcie przedstawiła swoją najnowszą kolekcje. PLNY LALA postanowiła uczcić...
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.