Neat – zegarki z drewna

Czy zegarek może być ekologiczny? Oczywiście! Wystarczy, że będzie wykonany z tworzywa, jakim jest … np. drewno.

O zegarkach z drewnianą kopertą mówi się od dawna. W końcu można je kupić w Polsce, a dokładniej w warszawskim butiku odCzasu doCzasu. Zegarki firmy NEAT, jak sama nazwa mówi, są bardzo schludne i estetyczne. Świadczy o tym cała koncepcja; jakość wykonania poszczególnych elementów i odpowiedni poziom montażu. Po wycięciu drewnianych części są one szlifowane, a następnie poddawane 20-sto dniowej impregnacji. Tuż potem montowany jest japoński mechanizm CITIZEN.

Podstawowymi materiałami wykorzystanymi do produkcji zegarków są drewno, skóra, bawełna, wełna, kaszmir oraz len. Dostępność kolorów jest bardzo duża, zarówno jeśli chodzi o pasek, tarczę, czy koperty.

Zegarki NEAT oczywiście posiadają mechanizmy elektroniczne. Zgodnie z celem i filozofią slow life tarcze i koperty wykonywane są na terenie Polski. Również na terenie naszego kraju składane są zegarki.

Wszystkie zegarki marki NEAT wykańczane są ręcznie i pakowane w eleganckie drewniane pudełko. Ma ono wygrawerowane logo marki, w środku jest wyłożone charakterystycznym materiałem.

Ceny męskich zegarków wahają się między 599 zł a 799 zł, natomiast damskie od 599 zł do 649 zł. Warto także wspomnieć, że za każdy sprzedany produkt marki NEAT są sadzone trzy drzewa.

Założycielami NEAT są Piotr i Jacek. To bracia, których zaczęły męczyć rzeczy produkowane na masową skalę. Wszystko takie samo – sztuczne i bezduszne. Postanowili więc stworzyć markę, z której będą dumni. Markę, której produkty są spersonalizowane i dopracowane w najmniejszym szczególe, a oprócz tego wykonane z naturalnych surowców przyjaznych dla człowieka i otoczenia.

Napisane przez
More from Katarzyna Tilda
Urban Decay X Gra o tron
Urban Decay stworzył specjalną linię kosmetyków inspirowaną kultowym serialem Gra o Tron....
Czytaj Więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.