Miód Manuka – naturalny eliksir zdrowia i piękna


Nowy trend prosto z Hollywood – gwiazdy uwielbiają teraz miód Manuka. Kourtney Kardashian dodaje codziennie dwie łyżeczki cudownego miodu do zdrowych koktajli.

CO KRYJE SIĘ ZA MIODEM MANUKA?
Jest to miód z Nowej Zelandii, który pozyskuje się z pięknych kwiatów manuki. Miód Manuka jest tak wyjątkowy, bo posiada bardzo wysokie stężenie Metylogloxal (MGO), które działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Dodatkowo miód Manuka pomaga oczyszczać organizm i jest przeciwwirusowy. W innych miodach nie ma MGO, albo jego stężenie jest bardzo niskie – Manuka jest wyjątkowa.

Już Maorysi, rdzenna ludność Nowej Zelandii używali go w przypadku różnych dolegliwości jak otwarte rany, przeziębienia i problemy z żołądkiem i jelitami.

ZASTOSOWANIE

Miód Manuka bardzo dobrze działa na pryszcze i niedoskonałości na cerze. Dużo kremów, jak również naturalnych środków, wysusza skórę przy walce z trądzikiem. Miód tego typu zwalcza pryszcze, ale nie wyciąga wody z cery. Jak wyskoczy nam pryszcz można nakładać sam miód  i poczekać aż się wchłonie. Bardzo dobrze sprawdza się też przy gojeniu ran. Idealnie sprawdzi się przy wysuszonych i pękających ustach – nałożenie go na usta to szybka terapia SOS!

Branża kosmetyczna już podłapała cudowne właściwości miodu i jest coraz więcej kremów, maseczek i balsamów do ust z miodem manuka.

Jest naturalnym lekarstwem na przeziębienie – łagodzi kaszel lepiej niż syrop. Eksperci zalecają pić co dzień herbatę z łyżeczką tego miodu, żeby wzmacniać organizm i zapobiegać grypie.

Wszystko brzmi super – jest jeden minus (niestety wielki), miód Manuka jest drogi. Mały słoiczek 200 g kosztuje zazwyczaj ponad 100 PLN. Jeśli zdecydujesz się jednak na kupno upewnij się, że miód ma znaczek MGO albo UMF (Unique Manuka Faktor)!

Napisane przez
More from Kasia

Perfumy Miss Dior – Historia

Kobiece, zmysłowe i klasyczne - Miss Dior to jedne z najlepiej sprzedających się...
Czytaj Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.