Książki street style

Moda uliczna od lat inspiruje projektantów. Trendy nie zawsze powstają przecież tylko w ich głowach, czasem to właśnie świetnie ubrana osoba, którą mijają w drodze do pracy stanie się ich muzą i inspiracją do pracy. Fotografowie mody ulicznej, kiedyś ledwo zauważalni, dziś sami są gwiazdami. Za ich zdjęcia magazyny płacą niekiedy setki euro, a podczas tygodni mody, to ujęcia świetnie ubranych redaktorów i stylistek są ważniejsze niż to co zostało pokazane na wybiegach. W końcu to na ulicy, a nie na wybiegach, kreują się trendy, które będą kopiowane przez tysiące ludzi w kolejnych sezonach.

Zobacz książki o modzie street style, dzięki którym dowiesz się nie tylko co jest modne na świecie, ale również poznasz tajniki pracy profesjonalnych fotografów.

książki o modzie

1. Advanced Style – kto powiedział, że nie wypada śledzić trendów i mody po 40-stce? Na pewno nie my! Bloger Ari Seth Coehen mieszka w Nowym Jorku, a z zawodu jest fotografem mody ulicznej. Żeby trafić przed jego obiektyw trzeba mieć przynajmniej 60 lat i wyróżniać się z tłumu niesamowitym stylem. Ari na pomysł wpadł dzięki swojej babci. Urocza i bardzo modna dama była jego pierwsza modelką. Po wrzuceniu zdjęć na bloga, pomysł okazał się wielkim sukcesem. Ari do dziś codziennie wrzuca zdjęcia stylowych babć.

2. Kiedy francuskie wydanie magazynu Elle opublikowało poradnik jak być hipsterem, pierwszy punkt mówił o tym żeby dać się sfotografować przez Facehuntera. Kto kryje się pod tym pseudonimem? Yvan Rodic. Zaczynał od wrzucania zdjęć typu street style online. Okazało się, że ma świetny zmysł i nawet w najdalszych zakątkach świata potrafi dostrzec ciekawie ubranych ludzi. Dziś jest szanowany w branży mody, a na koncie ma kilka książek o modzie ulicznej.

3. Wydaje ci się, że na polskich ulicach nie ma dobrze ubranych ludzi? W takim razie w twoje ręce nie trafiła jeszcze książka Fashion People Poland. Może i nie mamy tylu ubrań od projektantów co inni europejczycy, za to świetnie łączymy ubrania vintage z sieciówkami. Takie oryginalne stylizacje zobaczysz właśnie w tej dobrze wydanej książce.

4. Berlin Fashion – Berlin to stolica awangardy i taki jest też ten album. Oprócz zdjęć świetnie ubranych redaktorów, stylistek i hipsterów znajdziesz w nim również dobre adresy i listę najgorętszych berlińskich projektantów. Duży plus za kilka ciekawych esejów, które starają się wyjaśnić na czym polega fenomen berlińskiej sceny modowej. Ta książka to absolutny must have na półce każdego hipstera.

5. Kierunek wschód! Nietypowe połączenia wzorów, geometryczne kroje i odważne mieszanki różnych stylów. Często mówi się, że zdjęcia typu street style narodziły się właśnie w Azji. Tam, fotografie ciekawie ubranych przechodniów od lat regularnie ukazują się w magazynach o modzie. W książce Asian Street Fashion zobaczysz tylko najlepsze inspiracje, a jeśli jesteś spragniony dobrych inspiracji, to dobrze trafiłeś. Takich stylizacji nie zobaczysz na ulicach europy.

6. Kto śledzi street style, będzie potrzebował wiedzy, żeby go zinterpretować. Znajdzie ją w książce 100 idei, które zmieniły modę uliczną. Z niej dowie się np. jak na nasz styl ubierania wpłynęły różne subkultury i grupy społeczne. Wszystko to na tle historycznych wydarzeń i zjawisk. Jeśli chcesz zajmować się modą na poważnie to lektura dla ciebie.

7. The Sartorialist, powstał jako blog ze zdjęciami mody ulicznej z Nowego Jorku. Jego założyciel Scott Schumann, chyba nigdy nie przypuszczał, że odniesie tak wielki sukces. Jego zdjęcia ukazują genialnie i niepowtarzalnie ubranych ludzi. Złapani w biegu lub w drodze do pracy mają w sobie to coś co sprawia,  że ich stylizacje wyglądają bardzo naturalnie. Tu nie znajdziesz „przebranych” ludzi.

Napisane przez
More from Ola
Coco Chanel – TOP 10 cytatów o modzie
Coco Chanel to do dziś najsłynniejsza projektantka i ikona mody. Zawdzięczamy jej...
Czytaj Więcej
Join the Conversation

1 Comment

  1. says: Kamile Ko

    Jaka swietna sukienka :)) Mi sie bardzo ona podoba :)) Nietaty kupilam jednom niedawno od- Lupilu wiec musze pocekac nastemptnego miesiaca

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.